۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۳:۱۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۸
پلیس فتا شهرستان دشتستان:

خانواده‌ها فرزندان خود را در فضای مجازی رها نکنند

رئیس پلیس فتا شهرستان‌دشتستان گفت: فضای‌مجازی، فضای گسترده و پیچیده‌ایی است که اگر از این فضا به طور هوشمندانه و صحیح استفاده نشود به تهدید تبدیل شده و خطرات جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مزارعی در جمع خانواده‌های روستای بنداروز در کارگاه آموزشی با محوریت فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی، پیشگیری از جرائم فضای را مناسب‌ترین راهکار در ایمن ماندن از تهدیدات فضای مجازی نام برد و تأکید کرد: مهمترین پارامتر در پیشگیری ارتقاء دانش اینترنتی کاربران می‌باشد، که باعث شده تا با آشنایی با تهدیدات و آسیب‌های این فضا هوشمندانه‌تر در فضای سایبر رفتار نمایند.

رئیس پلیس فتا شهرستان دشتستان بیشترین استفاده از فضای مجازی از سوی نوجوانان را حضور در شبکه‌های اجتماعی نام برد و افزود: متاسفانه نوجوانان از شبکه‌های پیام رسان موبایلی به صورت گسترده استفاده می‌کنند و به دید کاملا مثبت به آن نگاه می‌کنند در صورتی‌که در کنار فرصت‌های آن باید تهدیدات و خطرات آنها را نیز شناخت تا بتوانند در یک فضای کاملا ایمن فعالیت کرد.

سرهنگ مزارعی در راستای نقض حریم‌خصوصی افراد به عنوان یکی از تهدیدات شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد: معمولاً شبکه‌های اجتماعی ابزارها و امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند تصاویر و ویدئوهای خویش را در صفحه شخصی خود قرار دهند و در اغلب این شبکه‌ها، برای حفظ حریم خصوصی افراد راه کارهایی ارائه شده است؛ برای مثال، دسترسی به تصاویر و اطلاعات خصوصی را با توجه به درخواست کاربر محدود می‌نمایند و یا اجازه مشاهده پروفایل کاربر را به هر کسی نمی‌دهند؛ ولی این راه‌ها کافی نیستند.

وی افزود: مشکلاتی از قبیل ساخت پروفایل‌های تقلبی در شبکه‌های اجتماعی و عدم امکان کنترل آن‌ها به دلیل حجم بالای این هرزنامه‌ها، باعث می‌شود که افرادی با پروفایل‌های تقلبی به شبکه‌های اجتماعی وارد شوند و با ورود به حریم‌های خصوصی افراد مورد نظر، تصاویر و اطلاعات آن‌ها را به سرقت برده و شروع به پخش تصاویر در اینترنت کنند.

سرهنگ مزارعی با اشاره به بازی‌های رایانه‌ایی و خطر اعتیاد رایانه‌ایی در کودکان و نوجوانان از خانواده‌ها  خواست: زمان و مکان استفاده از تبلت و گوشی تلفن‌ همراه فرزندان خود به هنگام بازی‌های رایانه‌ای کنترل کنند و سعی کنند برای بازی‌های رایانه‌ای فرزندان برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

رئیس پلیس فتا شهرستان دشتستان در پایان  ضمن اعلام آمادگی این پلیس در راستای مشاوره حضوری افراد در محل پلیس فتا و راهنمایی‌های لازم در پیشگیری از تهدیدات و خطرات فضای‌ مجازی از حاضرین در کارگاه خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice. ir لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا گزارش دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط