۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۳:۲۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۰

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان تاکید کرد:

شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای انتقام جویی نیست

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت در فضای مجازی در استان خبر داد و گفت: این مجرم سایبری با بهره‌گیری از شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به بر هم زدن امنیت روانی زندگی یکی از شهروندان نموده بود که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر گردید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری اظهار کرد: برابر مراجعه احدی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر هتک حیثیت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن انتشار تصاویر خانوادگی‌اش، مطالبی کذب علیه وی منتشر داده بود.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم از هویت جعلی برای ناشناس ماندن استفاده کرده است، در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت خانم "الف.غ" شناسایی و با هماهنگی مقام فضایی دستگیر گردید.

وی با بیان اینکه در بررسی هویت متهم مشخص گردید از دوستان سابق شاکی بوده است، گفت: در بازجویی بعمل آمده، متهم با روبه‌رو شدن با مستندات جمع آوری شده، معترف و هدف از این عمل خود را انتقام جویی عنوان نمود.

سرهنگ افتخاری به شهروندان توصیه کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری نمایید و افرادی که برای شما ایجاد مزاحمت می‌کنند ضمن عدم پاسخگویی، آن را به پلیس فتا گزارش کنید.

وی به متخلفین سایبری نیز هشدار داد: انتشار اطلاعات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و با عاملین آن برخوردی جدی صورت می‌گیرد.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه‌های اجتماعی مختلف امنیت آنها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آنها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط