رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۳:۴۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۰۵

دستگیری اعضای باند ۱۳۰ سایت قمار با گردش مالی ۶۰ میلیارد تومان

رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: افرادی که با طراحی سایت‌هایی با عناوین مختلف اقدام به قمار آنلاین در فضای‌مجازی و کلاهبرداری از مردم می‌نمودند توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران شناسایی و دستگیر شدند.
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: برابر رصد و پایش صورت‌گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان مازندران و در ادامه عملیات شناسایی و دستگیری عوامل قمار و شرط‌ بندی در سطح استان، بیش از ده‌ها سایت‌ با عناوین مختلف و نیز ۱۳۰ دامنه دیگر مرتبط با این سایت‌ها اقدام به راه‌اندازی مرکز قمار به‌ صورت سازمان یافته در فضای مجازی می‌نمودند شناسایی شدند.

وی گفت: این گونه سایت‌ها باعث مشکلات زیادی اعم از مالی و عاطفی برای بسیاری از مردم شده‌ و حتی موجب از بین رفتن کانون گرم خانواده‌ها نیز می‌شوند. به همین منظور پلیس فتا برابر وظیفه ذاتی خود با هماهنگی مقام محترم قضایی اقدام به شناسایی عوامل و گردانندگان اینگونه سایت‌ها در فضای مجازی نمود.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پس از شناسایی و دستگیری تعداد زیادی از عوامل گرداننده و مدیران سایت‌های مورد نظر، با هماهنگی مقام محترم قضایی دو تن از متهمین اصلی این پرونده به هویت ‌(ح- ن) و (س- ی) به پلیس فتا استان مازندران منتقل و در بررسی‌های به‌عمل آمده از سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی متهم (س- ی)‌، مشخص‌شد که او در راه‌اندازی سایت‌های شرط‌ بندی و نیز ارائه درگاه اینترنتی فعالیت داشته و در بازجویی صورت گرفته، وی چنین عنوان‌ داشت که درگاه را جهت امورات صرافی به شخصی به هویت معلوم اجاره دادم، اما با بررسی اطلاعات موجود در پرونده و تحقیقات به‌عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس عدم صحت اظهارات او مشخص گردید.

سرهنگ محمدنژاد افزود: در ادامه کارشناسان پلیس فتا استان با بررسی سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی دیگر متهم پرونده یعنی (ح- ن) به این نتیجه رسیدند که؛ متهم در مجموع تعداد ۱۳۰ مورد، سیستم گردش مالی سایت‌های‌ قمار، پنل مدیریتی، درگاه‌ اینترنتی و مدیریت سایت‌های‌ قمار را در اختیار داشته و در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام، با ایجاد کانال‌ها و صفحاتی با اسامی مختلف عضو شده و به تبلیغ این سایت‌ها می‌پرداخت.

رئیس پلیس فتا استان مازندران یادآورشد: متهم در ادامه اعترافات خود چنین عنوان داشت که از خرداد ماه ۱۳۹۶ به نام دوستان و آشنایان خود نماد اعتماد الکترونیکی گرفته و سپس اقدام به اخذ درگاه نموده و درگاه بانکی را نیز به یک صرافی که برای سایت قمار بود متصل کرده و سپس وجوهی که از طریق کاربران در سایت‌های قمار پرداخت می‌شد را به حساب‌های متصل به این درگاه واریز می‌نمود. متهم اعتراف نمود که فقط به وجوه واریزی مربوط به جوایز کاربران سایت دسترسی داشته و ادمین اصلی و طراحی تعدادی از سایت‌ها و همچنین طراحی ربات‌ها جهت انتقال مبالغ سرقتی، در اختیار شخصی به نام نیما بوده که در حال حاضر در کشور انگلیس سکونت دارد. از این‌رو هم‌اکنون دسترسی بنده به این سایت‌ها قطع شده‌است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در پایان با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس فتا استان مازندران، مشخص گردید وجوه سرقتی حاصل از قمار، به مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال بوده که به حساب‌های صاحبان درگاه واریز شده‌است.

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: سرانجام با در اختیار گرفتن اطلاعات یکی از سایت‌هایی که از داخل کشور هدایت می‌شد و نیز با دسترسی به دامنه‌های آن، کلیه سایت‌های قمار مرتبط با این پرونده از دسترس خارج گردید و همچنین کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرام متهم مسدود و در نهایت متهمین با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

سرهنگ محمدنژاد ضمن بیان اینکه اعتیاد به قمار آنلاین، خانمان‌سوزتر از اعتیادهای دیگر هست، هشدار داد: به فرزندان خود بیاموزید که آینده و زندگی خود را با شرکت در قمار آنلاین تباه نکنند و مردم عزیز نیز نیروی انتظامی و خصوصاً پلیس فتا را امین خود دانسته و در صورت مشاهده قمار آنلاین در فضای مجازی با این پلیس همکاری لازم را داشته‌باشند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط