رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:58
کد خبر: 138638

کارمند سابق، عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکى بود

 ريیس پلیس فتا استان خراسان رضوى از شناسایی و دستگیری عاملان دستيابى غير مجاز به حساب بانكى احدى از شهروندان مشهدى خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانى پلیس فتا: سرهنگ جواد جهانشیرى در تشریح این خبر گفت: فردى به عنوان شاکى با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا استان مراجعه و بیان داشت مبلغ 60میلیون ریال از حساب وى به صورت غیرمجاز برداشت شده و این موضوع در حالى اتفاق افتاده است که کارت عابر بانک وى در اختیارخودش بوده و تقاضاى شناسایى عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکى‌اش را داشت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید عامل برداشت غیرمجاز از حساب شاکى با در دست داشتن اطلاعات حساب و مشخصات کارت عابر بانک و رمز دوم اقدام به خرید اینترنتى یک عدد لب‌تاپ و گوشى موبایل نموده و براى پنهان نمودن رد پاى خود از پیک سیار جهت تحویل اقلام خریدارى شده، استفاده کرده است.

رییس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی ادامه‌داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و اقدامات فنى و پلیسى، متهم این پرونده در حاشیه شهر مشهد شناسایى و با هماهنگى قضایى متهم در زمان تحویل اقلام حاصل از وجوه مسروقه به همراه خواهرش دستگیر شد.

سرهنگ جهانشیرى تصریح کرد: متهم دستگیر شده که کارمند سابق شرکت شاکى از کار درآمده بود پس از دستگیرى خواهرش را به عنوان همدست دیگر خود معرفى نمود.

این مقام ارشد انتظامى افزود: متهمان با اعتراف به جرم خود، ‌انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه را کسب منفعت مالى بیان داشتند که با توجه به کشف تعدادى شناسنامه و کارت ملى از محل مخفیگاه متهمان، احتمال سرقت‌هاى بیشترى از سوى دستگیرشدگان متصور بوده لذا در این رابطه تحقیقات کارشناسان ادامه دارد.

 وى ادامه داد: با اعتراف متهمان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا اعزام شدند.

سرهنگ جهانشیرى در پایان به شهروندان توصیه نمود: با توجه به سهولت دسترسى به حساب بانکى توسط رمز دوم، ‌نگهدارى و تغییر دورهاى این رمز از ضروریات حفظ حریم خصوصى و عدم دسترسى غیر مجاز به حساب بانکى مىباشد بنابراین به منظور پیشگیرى از برداشت غیر مجاز ضمن اطلاع از تراکنش و گردش مالى حسابهاى بانکى خود نسبت به تغییر دورهاى رمز دوم و حفظ و صیانت از آن حساس باشید.

شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط