رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۰۷:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۲۸

سرقت اعتبار ورودی از طریق کلاهبرداری فیشینگ Netflix

Netflix در خانه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا وجود دارد و از آنجایی که یک سرویس پرداختی است، امکان تهدیدات آنلاین آن نسبت به خدماتش، بالاتر از حد معمول می‌باشد. به‌تازگی، HackRead کلاهبرداری فیشینگی را شناسایی کرده که اطلاعات شخصی و مالی کاربران Netflix را به اسم به‌روزرسانی روش پرداخت نشان می‌دهد.
اگرچه در مورد کلاهبرداری Netflix هیچ‌چیز جدیدی وجود ندارد، اما زمانی که یک ایمیل فیشینگ به‌عنوان یک فایل ناخواسته وارد صندوق ورودی شد، آن ایمیل به یک تهدید برای کاربران محسوب می‌شود. همانطور که در این کلاهبرداری رخ می‌دهد، زمانی که کلاهبردار ایمیل جعلی را جهت نشان دادن Netflix ارسال می‌کند، از کاربران می‌خواهد تا روش پرداخت خود را به روز رسانی کنند، زیرا آنها در واقع مشکل معتبرسازی کارت اعتباری را دارند.

این ایمیل از کاربران می‌خواهد بر روی لینک (netflix.com/YourAccountPayment) کلیک کنید که به‌نظر می‌رسد معتبر است، اما در واقع یک پیغام دروغین است و پشت این لینک ارسالی، یک لینک فیشینگ Netflix جهت سرقت اطلاعات کاربری و اطلاعات کارت اعتباری پنهان شده‌است.
 

در نگاه اول ایمیل معتبر به نظر می‌رسد، اما پس از مشاهده محتوای آن، واضح است که متن ارسالی دارای مشکلات گرامری فاحشی است. تا زمانی‌که آدرس ایمیل مورد استفاده در این کلاهبرداری از نوع Outlook است، شناسایی آن به‌عنوان یک ایمیل جعلی Netflix  مشکل است.

اگر شما از کلاهبرداری‌های فیشینگ آگاه نباشید و به نوعی گرفتار این کلاهبرداری شده و روی لینک جعلی کلیک کنید، شما را به یک صفحه ورود جعلی Netflix سوق خواهد داد. فرم ورود به سیستم نه‌تنها برای سرقت اطلاعات Netflix طراحی‌شده بلکه به کاربران اجازه می‌دهد تا با اعتبار فیسبوک خود وارد سیستم شوند. به این ترتیب، کلاهبرداران می‌توانند Netflix، ایمیل فیسبوک و رمزعبور آن را برای یک مسابقه با جوایز اقوا کننده استفاده نمایند.
 

در این نوع کلاهبرداری هنگامی که یک کاربر وارد سیستم می‌شود، آن را به صفحه دیگر منتقل کرده تا اعتبار پرداخت آن را تأمین کند و از کاربر می‌خواهد تا اطلاعات کارت اعتباری خود از جمله نام کارت اعتباری، شماره کارت، تاریخ انقضا، کد امنیتی و آدرس پستی را وارد کند.
 

پس از کلیک بر روی گزینه «به روز رسانی روش پرداخت»، کاربر به صفحه رسمی Netflix هدایت می‌شود تا کاربران را به این باور برساند که کل پروسه معتبر است.
 

خبر خوب این است که HackRead.com این کلاهبرداری را به هاستینگی که کلاهبردار دامنه فیشینگ را از آنجا برداشته‌است گزارش کرد. با این حال، اگر شما یک حساب کاربری با Netflix داشته‌باشید، ممکن‌است نفر بعدی باشید که با یک کلاهبرداری مشابه مورد هدف قرار گیرید، بنابراین مراقب باشید و در صورت دریافت یک ایمیل مشکوک، با وب‌سایت Netflix از طریق سرویس چت تماس بگیرید.

ترجمه : وحید فرجی ملکشاه

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط