۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۰۹:۵۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۸
رئیس پلیس فتا استان گلستان:

دسترسی غیرمجاز به پروفایل زن‌دایی دردسرساز شد

رئيس پليس فتا استان گلستان از شناسايي و دستگيري عامل دسترسي غيرمجاز به پروفايل شهروند گرگاني كه اقدام به ايجاد مزاحمت براي وي كرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا در تشریح این خبر اظهار کرد: پس از وصول یک فقره مرجوعه قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان، شهروند گرگانی مدعی شد که شخصی در پیام‌رسان تلگرام به پروفایل شخصی وی دسترسی غیرمجاز پیدا کرده و از هویت و اطلاعات وی سوء‌استفاده نموده که در این راستا شناسایی متهم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: برابر تحقیقات صورت گرفته و بررسی مستندات، مشخص گردید فردی با دسترسی غیرمجاز به پروفایل شاکیه با سوء‌استفاده از اطلاعات وی اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیه می‌نمود که با اقدامات فنی و اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان، نهایتا متهم شناسایی و برابر هماهنگی با مرجع قضایی، احضار و در بازجویی‌های صورت گرفته‌ به بزه ارتکابی اعتراف و اعلام نمود، شاکیه زن دایی بنده می‌باشد و به جهت کنجکاوی وارد اکانت تلگرام وی شدم. هدف و انگیزه خاصی نداشتم و صرفا از روی سرگرمی و کنجکاوی اقدام به انجام این کار نمودم.

سرهنگ پرسا گفت: پس از تکمیل تحقیقات، متهم مذکور به همراه پرونده جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا اعزام گردید.

رئیس پلیس فتا استان گلستان تاکید کرد: اعتماد بی‌جا به اطرافیان‌ و عدم رعایت نکات امنیتی و تبادل اطلاعات خصوصی و مهم در فضای مجازی خصوصا شبکه‌های اجتماعی، منجر به بروز چنین مشکلاتی می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: شهروندان می‌بایست‌ این فضا را حریم امن و قابل اعتماد تصور نکنند و از تبادل اطلاعات شخصی در محیط پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی جدا خودداری نمایند.

سرهنگ پرسا گفت: متاسفانه برخی از کاربران پس از ارتکاب عمل مجرمانه در فضای مجازی، از عدم آگاهی از قانون جرایم رایانه‌های  سخن می‌گویند، غافل از اینکه، جهل به قانون رافع مسئولیت نیست.

وی همچنین ضمن هشدار به کلاهبرداران و مزاحمان اینترنتی گفت: پلیس فتا برابر قانون جرایم رایانه‌ای با متخلفان این حوزه که اقدام به ایجاد مزاحمت برای سایرشهروندان می‌نمایند رفتار خواهد نمود.

رئیس پلیس فتا استان گلستان در خاتمه از هموطنان عزیز درخواست کرد در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی  اعلام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط