۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۰۹:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۶
رئیس پلیس فتا استان گلستان:

همسر سابق عامل انتشار تصاویر شخصی خانم گلستانی بود

رئيس پليس فتا گلستان از شناسايي و دستگيري فردي كه اقدام به  انتشار تصاوير شخصي شهروند گرگاني نموده بود خبر داد 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا در تشریح این خبر اظهار کرد: اخیرا یک فقره مرجوعه قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان به این پلیس واصل گردید که شهروند گرگانی مدعی بود فردی ضمن انتشار تصاویر خصوصی، سبب هتک حیثیت وی شده که برابر تحقیقات صورت گرفته و بررسی مستندات مشخص گردید صفحهای جعلی در یکی از پیام رسان‌های موبایلی راه‌اندازی شده که حاوی تصاویر شخصی این شهروند می‌باشد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان تصریح کرد: پس از پایان تحقیقات و بررسی فنی و اطلاعاتی، متهم که همسر سابق شاکیه بود، شناسایی و حسب هماهنگی قضایی صورت گرفته با بازپرس ویژه جرائم رایانه‌ای دادسرای عمومی و انقلاب گرگان، طی یک عملیات پلیسی دستگیر و دو دستگاه گوشی تلفن همراه وی توقیف و تعداد زیادی عکس خانوادگی مربوط به مراسمات ازدواج شاکیه با متهم کشف گردید.

وی افزود: متهم در ابتدای امر، منکر هر گونه بزه انتسابی بود اما در نهایت در مواجهه با ادله و مدارک غیر قابل انکار،لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف به بزه ارتکابی عنوان داشت، این خانم همسر سابق بنده می‌باشد و پس از اینکه از همدیگر جدا شدیم با دیدن همسر سابقم با شوهر جدیدش تصمیم به انتقام جویی گرفتم، درپایان متهم مذکور به همراه پرونده مدونه به جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا اعزام گردید.
n83012657-72511896.jpg
سرهنگ پرسا گفت: برابر مواد مصرح در قانون جرایم رایانه‌ای و قانون مجازات اسلامی، این‌ کار جرم بوده و شهروندان عزیز می‌بایست از انجام اعمالی که سبب هتک حیثیت دیگران میشود، خودداری نمایند.

وی افزود: فضای مجازی محیط مناسبی برای انتقام جویی نیست زیرا اطلاعات منتشر شده در این فضا، ماندگار است و مخاطبان زیادی این  محتوا را رویت کرده که ممکن است مورد سوء استفاده مزاحمان اینترنتی و کلاهبرداران دیگر قرار گرفته و طبیعتا این موضوع به راحتی قابل جبران نیست.

این مقام ارشد انتظامی گفت: درصد بالایی از پرونده‌های واصله به پلیس فتا، مربوط به عدم آگاهی کاربران و سهل انگاری آنان در نگهداری از اطلاعات شخصی‌شان می‌باشد که لزوم هوشیاری شهروندان را طلب می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان در خاتمه از هموطنان درخواست کرد: در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در فضای مجازی  آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww. Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی  اعلام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط