رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-06-01 20:40
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 138690

نوه شاکی عامل برداشت‌های سریالی غیرمجاز بود

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان گفت: نوجوانی که طی 39 مرحله به حساب بانکی مادر بزرگش دستبرد زده بود توسط پلیس فتا شهرستان سراوان شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس‌فتا: سرهنگ احمد آذرکیش در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی سالخورده مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی‌اش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد مدتی است مبلغ 80 میلیون ریال از حساب شاکی با خرید اینترنتی به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی و به کارگیری شگردها خاص پلیسی، متهم را شناسایی و به مقر پلیس فتا احضار کردند.

سرهنگ آذرکیش تصریح کرد: متهم 14 ساله که نوه مالباخته است در بازجویی‌های به عمل آمده در مواجهه با ادله و مستندات دیجیتالی کشف شده لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی اعتراف کرد و اعلام داشت برای خرید اینترنتی جم (امتیاز بازی آنلاین کلش اف کلنز) طی 39 مرحله اقدام به برداشت‌های غیرمجاز از حساب مادر بزرگش کرده است.

سرهنگ آذرکیش با بیان اینکه با توجه به اعتراف متهم، پرونده جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا ارسال شد، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان اطلاعات بانکی خود در اختیار هیچ فردی حتی نزدیکان خود قرار ندهید، چرا که اکثر برداشت‌های غیر مجاز با دانستن اطلاعات بانکی که خود در اختیار دیگران قرار داده‌ایم صورت می‌گیرد.

وی گفت: شهروندان کارت بانکی و اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و نسبت به نگهداری و حفظ آن توجه لازم را داشته باشند و در صورت لزوم سپردن کارت خود به دیگران، در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود اقدام نمایند.

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان در پایان یادآور شدهمچنین شهروندان می‌بایست شماره کارت و رمزهای اول و دوم کارت بانکی خود را به خاطر سپرده و از یادداشت کردن رمزها کنار کارت یا قرار دادن برگه رمز در مجاورت کارت به شدت خودداری نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط