رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 138695

سرقت 68میلیونی از حساب همکار

فرمانده انتظامی شهرستان زابل گفت: مردی جوان که به حساب بانکی همکارش دستبرد زده بود توسط پلیس فتا شهرستان زابل شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس‌فتا: سرهنگ غلامرضا نجابت در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت مردی جوان مبنی بر برداشت‌های سریالی غیرمجاز از حساب بانکی‌اش موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد مبلغ 686 میلیون ریال از حساب شاکی به صورت خرید اینترنتی غیرمجاز برداشت شده است.

سرهنگ نجابت تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با یک‌سری تحقیقات فنی و به‌کارگیری شگردهای پلیسی، عامل برداشت‌های غیرمجاز را که از همکاران مالباخته است را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متهم در مواجهه با ادله موجود به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشت، با سوءاستفاده از اعتماد دوستش رمز دوم عابربانکش را فعال و برداشت‌های غیرمجاز را آغاز کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل در پایان با اشاره غفلت و اعتماد بیش از حد صاحب حساب به همکارش در این پرونده، از شهروندان خواست به منظور ارتقاء امنیت حساب‌های بانکی و پیشگیری از هرگونه برداشت غیرمجاز از قرار دادن اطلاعات کارت و حساب بانکی خود به دیگران خودداری نموده و نسبت به حفظ و نگهداری آن کوشا باشند، همچنین از یادداشت کردن رمز در کنار کارت یا قرار دادن برگه رمز در مجاورت کارت به شدت خودداری نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط