رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-06-24 10:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 138800

عامل ترویج فساد در شبکه اجتماعی اینستاگرام دستگیر شد

رئیس پليس فتا استان اردبيل با بیان اینکه شخصی که با ایجاد صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ترویج فساد می‌کرد، توسط پليس فتا استان دستگير شد، گفت: خانواده‌ها باید مراقب فعالیت سایبری فرزندان خود باشند و به خصوص منع از عضویت فرزندان کم سن و سال خود در این قبیل کانال‌ها و گروه‌ها شوند، چرا که این امر می‌تواند صدمات روحی و روانی زیادی برای کودک خردسال شما ایجاد نماید.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ دوم علی قهرمان طالع از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام با ایجاد صفحه مجرمانه اقدام به بارگذاری محتوای مبتذل کرده و کاربران را به انجام رابطه نامشروع تشویق می‌کرد، خبر داد.
 
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اردبیل در تشریح این خبر افزود: در پی رصد و پایش فضای مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کارشناسان دایره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری با صفحه‌ای روبرو شدند که مدیر آن با درخواست ارسال شارژ سیم‌کارت از کاربران اجازه عضویت و دسترسی آن‌ها به مطالب مبتذل و مستهجن را می‌داد که موضوع رسیدگی و کشف پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.


 
سرهنگ قهرمان طالع در ادامه گفت: پس از بررسی‌های اولیه و طی اقدامات فنی و پلیسی نامبرده دریکی از محلات اردبیل شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی به همراه تجهیزات دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع مربوطه گردید.
 
این مقام ارشد انتظامی در پایان توصیه کرد: هم‌وطنان عزیز از عضویت در کانال‌ها و گرو‌ه‌هایی که دارای محتوای غیراخلاقی می‌باشند پرهیزکرده و به‌هیچ‌وجه با گردانندگان این نوع صفحات ارتباط برقرار نکرده و قرار ملاقات حضوری نگذارند و در صورت مشاهده چنین صفحاتی جهت گزارش می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش‌های مردمی، با ما در‌ ارتباط باشند.
 
آدرس کانال پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی: @cyberpolice

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط