رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 138845

پلیس فتا شهرستان بافت رسما شروع به کار کرد

رئیس پلیس فتا استان کرمان از افتتاح مرکز پلیس فتا در شهرستان بافت خبر داد و گفت: این پلیس با هدف پیشگیری و مبارزه با جرائم در فضای مجازی و سایبری به منظور تامین امنیت و حفظ حریم خصوصی شهروندان و آزادی‌های مشروع مردم راه اندازی شده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ستاد امین یادگارنژاد در مراسم افتتاح ساختمان پلیس فتا شهرستان بافت، ضمن تشریح اقدامات پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، گفت: هدف فرماندهی استان کرمان، گسترش و راه‌اندازی پلیس فتا در همه شهرستان‌های استان است که در حال حاضر 6 شهرستان راه‌اندازی شده و امسال این امر در شهرستان بافت محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی ایجاد چنین مراکزی برآورده ساختن مطالبات مردم است و مردم با تعامل و ارتباط و دیدن آموزش‌های لازم دیگر نگران تهدیدات فضای مجازی نخواهند بود.

رئیس پلیس فتا استان کرمان تأکید کرد: صیانت از هویت ملی و ارزش‌های اسلامی، حفظ حریم خصوصی افراد و صیانت از منافع افراد در فضای سایبری نتایج عملکرد این پلیس است.

به گفته سرهنگ یادگارنژاد‌، حفاظت از اموال و اسرار در محیط فضای تولید و تبادل اطلاعات برای انجام فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی‌، به گونه‌ای که این محیط بستری برای بروز فعالیت‌های غیر قانونی نشود، از دیگر ماموریت‌های پلیس فتا است.

‌وی افزود‌: برداشت‌های غیرمجاز در سطح استان‌ در فضای مجازی به میزان 6% کاهش یافته است که از جمله دلایل کاهش این دسته جرائم اطلاع رسانی عمومی و اعلام پیام‌های هشدار دهنده و ارائه نکات آموزشی از طریق جرائد, سایت‌ها, رسانه‌های صوتی و تصویری‌, چاپ کتابچه آموزش، توزیع تراکت و سی‌دی‌ در جهت افزایش سطح آگاهی مردم و جامعه می‌باشد.

‌رئیس پلیس فتا استان کرمان در خصوص جرائم حوزه شبکه‌های اجتماعی و جرائم زیر مجموعه این موضوع گفت: گسترش استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند در بین اقشار جامعه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی موبایل موجب گردیده‌, خانواده‌ها به طور خواسته یا نا‌خواسته قربانی جرائم این حوزه گردند.

 سرهنگ یادگارنژاد در پایان افزود :گسترش روز افزون استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند، همچنان به مانند سنوات قبل در حوزه جرائم شبکه‌های اجتماعی رشد قابل توجهی را نمایان می‌سازد و این موضوع به صورت مستقیم بنیان خانواده‌ها را با توجه به جرائم این حوزه نشانه گرفته است و در حال حاضر عمده جرائم شبکه‌های اجتماعی شامل انتشار تصاویر خانوادگی, تهدید , اخاذی و مزاحمت می‌باشند‌

DSCF2204.JPG.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط