رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 138926

اعتماد مهمترین علت برداشت غیر مجاز بانکی است

رئیس پلیس فتا استان کرمان از آمار بالای وقوع پرونده‌های اقتصادی خبر داد و گفت: اعتماد بی‌جای افراد و در نتیجه در اختیار قرار دادن کارت و اطلاعات بانکی خود به دیگران یکی از عوامل اصلی در برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آن‌ها می‌باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ستاد امین یادگارنژاد اظهار کرد: در پی مراجعه شخصی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی‌اش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی صورت حساب شاکی مشخص گردید مبلغ 24 میلیون ریال ‌به صورت اینترنتی و از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین مختلف از حساب وی کسر شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به اینکه متهم از دوستان شاکی می‌باشد، گفت: در ادامه با انجام اقدامات فنی و پلیسی متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

این مسئول انتظامی بیان کرد: در بازجویی بعمل آمده، متهم منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده اما با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود و بیان داشت با توجه به اینکه شاکی به وی اعتماد داشته و کارتش در اختیار متهم بوده است، با فعال سازی رمز اینترنتی کارت بانکی شاکی، اقدام به برداشت از حسابش نموده است.

وی افزود: با توجه به اینکه اطلاع رسانی‌های زیادی در این خصوص شده است باز هم شاهد اعتماد شهروندان به دیگران هستیم که این خود یک کار نا معقولی است.

سرهنگ یادگارنژاد با هدف پیشگیری از جرایم اینترنتی به شهروندان توصیه کرد: کارت­‌های بانکی و اطلاعات آن را به هیچ عنوان به دیگران ندهید و در صورت ضرورت در اولین فرصت رمز اول و دوم خود را تغییر دهید.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط