رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 139047

عامل برداشت غیرمجاز 280میلیون ریالی دستش رو شد

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از شناسایی و دستگیری عامل برداشت‌های سریالی غیرمجاز از حساب یک شهروند خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: ‌سرهنگ منصور قزاقی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهرواندان مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب وی بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا در پی بررسی اظهارات مالباخته و انجام  بررسی‌های تخصصی و فنی توانستند عامل برداشت اینترنتی مبلغ 280 میلیون ریال از حساب شاکی که از آشنایان مالباخته است را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به پلیس فتا احضار نمایند.
 
سرهنگ قزاقی اظهار کرد: متهم در مواجهه با مستندات دیجیتال به دست آمده به بزه انتسابی و برداشت غیرمجاز 280 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از آشنایان خود اعتراف نمود.
 
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل با اشاره به غفلت صاحب حساب در نگهداری کارت عابربانک و بی توجهی به لزوم محرمانگی رمزهای اول و دوم  کارت بانکی خود از شهروندان خواست: به منظور پیشگیری از هرگونه برداشت غیرمجاز و ارتقاء امنیت حساب‌های بانکی از قرار دادن اطلاعات کارت بانکی خود به دیگران خودداری نمایند.
 
وی با بیان اینکه از انتخاب رمز کارت بانکی قابل حدس نظیر؛ سال تولد و ... جداً خودداری  کنید، گفت: حتما از رمزهای غیر قابل حدس زدن استفاده کنید و به صورت دوره‌ای رمز اول و دوم کارت بانکی خود را تغییر دهید.
 
به گفته سرهنگ قزاقی با بهره‌گیری از سامانه پیامک حساب بانکی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از هرگونه تراکنش حساب بانکی خود مطلع شوید و در صورت برداشت غیر مجاز سریعا با تغییر رمز بانکی مانع از برداشت‌های بیشتر شوید.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط