۱۳۹۷-۰۷-۱۷ ۱۸:۵۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۱
رئیس پلیس فتا استان کهکیلویه وبویراحمد:

عامل توهین و فحاشی در شبکه‌ اجتماعی واتس‌آپ دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌و بویراحمد از دستگیری فردی که اقدام به توهین و انتشار اکاذیب به قصد انتقام‌جویی از طریق ارسال پیام‌های توهین آمیز در شبکه‌های‌ اجتماعی واتس‌آپ می‌نمود، خبر داد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح الله شهبازی‌پور در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر اینکه شخص ناشناسی در شبکه‌های اجتماعی واتس‌آپ اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز به اینجانب نموده است، موضوع پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت و پس از انجام اقدامات پلیسی در خصوص پرونده فردی که مرتکب این عمل شده بود شناسایی و طبق دستور مقام محترم قضایی مبنی بر احضار وی به این پلیس فراخوانده شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پس از اقدامات صورت گرفته توسط افسران این پلیس متهم با توجه به ارائه مستندات به بزه انتسابی  اعتراف نمود و انگیزه خود را از این کار انتقام‌جویی به علت اختلافات شخصی با احدی از همکاران خود عنوان نمود.
 
سرگرد شهبازی‌پور با بیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است، گفت: افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند در این فضاها توهین به افراد از شایع‌ترین جرایم بوده که مطابق قانون‌، جرم بوده و دارای مجازات می‌باشد. بنابراین با توجه به نوع توهین‌، مجازات آن نیز متفاوت است و در صورت شکایت‌ کردن توسط شاکی‌، پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.
 
وی تاکید کرد: کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که انتشار و یا به اشتراک گذاری کامنت‌های که به دیگر کاربران توهین و یا فحاشی می‌کند نیز جرم است و این امر برای آنها تبعات قانونی دارد.

سرگرد شهبازی‌پور یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقییقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: کاربران هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط