رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-07-19 12:31
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 139107

متهم شدن و حضور در مراجع قضایی و انتظامی به علت سهل انگاری در نگهداری از اطلاعات!

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: متاسفانه برخی از شهروندان از اطلاعات مالی و بانکی خود به خوبی مراقبت نمی‌کنند و این فرصت را به کلاهبرداران می‌دهند که  اقدامات مجرمانه خود را  انجام دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا اظهار کرد: پرونده‌های زیادی به واسطه سهل انگاری شهروندان در نگهداری از اطلاعات شخصی آنها به وقوع می‌پیوندد که منجر به کلاهبرداری  یا هتک حیثیت شان می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال در پرونده‌ای که اخیرا به این پلیس واصل گردیده شهروندی مدعی برداشت غیرمجاز مبلغ 40 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش گردیده که پس از انجام بررسی‌های فنی و تخصصی مشخص گردید این مبلغ به حساب شهروند گرگانی واریز شده که پس از انجام اقدامات پلیسی متهم دستگیر و در اظهاراتش اینگونه اظهار داشت که به هیچ عنوان در این‌کار دخیل نبوده و وجه مورد نظر بلافاصله از حسابش خارج شده است.

سرهنگ پرسا گفت: در ادامه تحقیقات محرز گردید که حساب این فرد به عنوان حساب واسط مورد سوء استفاده قرار گرفته و متهم اصلی پس از واریز وجه بلافاصله همان مبلغ را برداشت نموده که نهایتا با تکمیل اقدامات، متهم اصلی شناسایی و به مرجع قضایی معرفی گردید.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متاسفانه برخی از شهروندان از اطلاعات مالی و بانکی خود مراقبت نمی‌کنند و این فرصت را به کلاهبرداران می‌دهند که منجر به چنین اتفاقاتی می‌شود و در فرایند اقدامات قضایی و انتظامی به عنوان متهم احضار یا دستگیر می‌شوند و می‌بایست پاسخگو باشند.

وی گفت: البته در بیشتر پرونده‌های ما نهایتا متهم اصلی شناسایی و به سزای اعمالش می‌رسد اما چرا شما شهروندان عزیز با سهل انگاری و عدم محافظت از اطلاعاتتان، هم متهم شوید و هم وقت زیادی از شما تلف شود.

سرهنگ پرسا از شهروندان خواست  اطلاعات مالی و بانکی شان را با دقت نزد خود نگهدارند و به هیچ عنوان مدارک هویتی خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهند که منجر به افتتاح حساب بانکی یا اخذ سیم‌کارت به نام آنها شود.

رئیس پلیس فتا استان گلستان در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش تماس با ما  در میان بگذارند.
    
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط