۱۳۹۷-۰۷-۲۱ ۱۳:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۶
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

ساده‌ترین و بدترین راه انتقام جویی و هتک حیثیت در فضای مجازی است

به گفته رئیس پلیس فتا استان هرمزگان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از جمله موضوعات مهمی می‌­باشد که متاسفانه روز به روز شاهد بروز موارد بیشتری در این زمینه هستیم و اغلب افراد با نیت تصفیه حساب شخصی و یا انتقام از طرف مقابل اقدام به نشر اکاذیب و هتک­ حیثیت دیگران در فضای مجازی می‌‌کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری گفت: برابر مراجع یک نفر از شهروندان بندرعباسی مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطالبی کذب و خلاف واقع علیه وی انتشار داده‌اند و این موضوع باعث از بین رفتن آبروی شاکی در بین همکارانش شده بود.

سرهنگ افتخاری خاطر نشان کرد: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم از یک هویت جعلی استفاده کرده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگردهای پلیسی، متهم به هویت آقای "م.الف" شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در مخفیگاه خود دستگیر گردید.    

وی با اشاره به اینکه متهم از کارمندان سابق شاکی بوده است، گفت: در بازجویی بعمل آمده از متهم، با روبه‌رو شدن با مستندات جمع آوری شده لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با توجه به اختلافاتی که با شاکی پرونده به دلیل مشکلات مالی در شرکت داشته از کار اخراج شده و برای انتقام جویی مطالبی علیه وی در فضای مجازی منتشر نمود.

رئیس پلیس فتا با توجه به صراحت قانون جرایم رایانه‌ای مبنی بر انتشار اکاذیب و شایعه پراکنی در فضای سایبری به کاربران فضای سایبری هشدار داد: هرگز تا از صحت و سقم مطلبی ازآگاهی کافی برخوردار نبودید نسبت به انتشار آن در فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی اقدام ننمایند.

وی تصریح‌کرد: تشویش اذهان عمومی و انتشار اکاذیب علیه افراد در فضای مجازی و اهانت به آنها، جرم تلقی شده و پلیس فتا در صورت مشاهده با این افراد برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه‌های اجتماعی مختلف امنیت آنها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آنها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط