رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 139280

زائرین اربعین حسینی، مراقب کلاهبرداران فضای مجازی باشند

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی گفت: همزمان با فرارسیدن ایام اربعین‌حسینی، شاهد این هستیم که افرادی سودجو و کلاهبردار از این فرصت سوء استفاده کرده و با دادن وعده‌های دروغین به متقاضیان اعزام به اربعین‌حسینی به دنبال فریب دادن آنان برای منافع خویش هستند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور در خصوص ثبت‌نام اینترنتی مراسم اربعین‌حسینی اظهار کرد: کاربران عزیز سعی کنند جهت ثبت‌نام به سایت اصلی سازمان حج و زیارت سامانه سماح مراجعه نمایند و از رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌شود، جداً خودداری کنند.

وی در خصوص تبلیغات برخی سایت‌ها، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی برای دریافت ویزای ارزان و سریع افزود: افراد کلاهبردار، عموما با دادن وعده‌های دروغین مبنی بر اخذ ویزای ارزان قیمت و انجام بیمه با بالاترین تعهدات مالی و اخذ کمترین مبلغ برای بیمه شدن زائران به دنبال وسوسه کردن مشتریان خود بوده، از این رو از همه  شهروندان عزیز تقاضا داریم به هیچ عنوان فریب این چنین پیام‌هایی را نخورند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی ادامه داد: کاربران مدنظر داشته باشند برای دریافت گذرنامه خود حتما به دفاتر مجاز و قانونی مراجعه کنند و از ارسال مدارک هویتی خود به افراد ناشناس، دفاتر و موسسات غیرمجاز در بستر فضای مجازی جهت صدور گذرنامه خودداری کنند.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص وسوسه کردن قربانیان که یکی از روش‌های مجرمین در حوزه‌ی‌ فضای سایبر می‌باشد، گفت: متاسفانه اکثر کاربران با دیدن پیام‌های مبنی بر ثبت‌نام با هزینه پایین فریب خورده و اقدام به واریز وجه می‌نمایند این در حالی است که فرد کلاهبردار پس از دریافت پول دیگر پاسخگو نبوده و متواری می‌شود.

سرهنگ محمدپور در پایان گفت: کاربران هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه درفضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.  

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط