رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 139301

دانش آموزان در استفاده از فضای مجازی مراقب باشند

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر فضای‌مجازی و اینترنت،شاهد این هستیم که با شروع سال تحصیلی بسیاری از دانش‌آموزان با اهداف مختلف از جمله دانلود و خرید کتب و مقالات آموزشی، دانلود بازی‌های رایانه‌ای، پیداکردن دوست و...در این فضا فعالیت می‌کنند. لیکن این فضا در کنار فرصت‌های خوبی که در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد، تهدیداتی زیادی برای این عزیزان نیز در پی دارد که خانواده‌ها در این خصوص باید دقت بیشتری داشته باشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور اظهار کرد: دراین برهه از زمان لازم است دانش‌آموزان، تا حد توان از نظر دانش عمومی رایانه و استفاده صحیح ازفضای مجازی خود را به روز نموده و سعی کنند تا عدم آشنایی موجب نگردد در معرض آسیب قرار بگیرند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی در خصوص پیداکردن دوست در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی گفت: با توجه به اینکه یکی از ویژگی‌های فضای سایبر گمنامی کاربر می‌باشد و افراد می‌توانند هویت خود را در این فضا پنهان کنند، از این رو دانش‌آموزان عزیز مراقب افراد ناشناسی که درخواست دوستی در فضای مجازی می کنند، باشند و به هیچ‌عنوان با این افراد ارتباط برقرار نکرده و به یاد داشته باشند اگر واقعاً نیاز به صحبت کردن دارند سعی کنند با دوستان واقعی و یا افراد خانواده‌ خود صحبت کنند.

وی افزود: زمانی که در فضای مجازی با کسی آشنا شدند هرگز قرار ملاقات رودررو نگذارند، مگر اینکه  قبلاً به پدر و مادر خود اطلاع داده باشند و آنها نیز شما را همراهی کنند.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص عضویت در سایت‌های مختلف خاطر‌نشان کرد: هرگز نام واقعی، تاریخ‌ تولد، آدرس خانه یا مدرسه و هرچیزی که ممکن است از آنها سوءاستفاده شود، را وارد سایت‌های ناشناس نکنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در ادامه یادآور شد: یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که دانش‌آموزان در بستر فضای مجازی انجام می‌دهند، دانلود و یا خرید کتب و مقالات درسی می‌باشد و ممکن است در دام کلاهبرداران قرار بگیرند، از این رو هنگام خرید یا دانلود کتب درسی حتما  به سایت‌های معتبر مراجعه نموده و همواره توجه داشته باشند از سایت‌های ناشناس و غیرمعتبر و سایت‌هایی که پیشنهادات اغواگرانه برای خرید مطرح می‌کنند، خرید نکنند.

سرهنگ محمدپور در پایان گفت: کاربران هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه درفضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.  

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط