رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

2:04
کد خبر: 139303

نکات ابتدایی حفاظتی در استفاده از وای فای عمومی

برای حفاظت از امنیت سایبری رعایت نکات ذیل ضروری است

دسترسی به اینترنت خانگی بدون مشکل است چرا که امن و به آسانی متصل می‌گردد. اما در صورت اتصال به شبکه‌های غیرخانگی، داستان کمی متفاوت است. قابلیت دسترسی به اینترنت در مکان‌های متعدد، امکان ارتباط و اشتغال از راه دور را فراهم آورده است، هرچند اتصال به شبکه‌‌های عمومی به امنیت و سهولت وای-فای خانگی نیست.

 بدلیل عدم شناخت از هویت ایجاد کننده وای فای عمومی و عدم آگاهی از هویت کاربران مشترک این‌گونه از اتصالات، وای-فای عمومی ضریب امنیتی به‌شدت پایین‌تری نسبت به نوع خانگی آن دارد.

001_1.jpg

برای حفاظت از امنیت سایبری رعایت نکات ذیل ضروری است

1- بخاطر داشته باشید امنیت در Wifi  عمومی وجود ندارد.

2- خطر بالقوه از دو ناحیه (صاحب شبکه و کاربران متصل) تهدید کننده است.

3- حتی المقدور از کمترین تعداد Wifi  عمومی استفاده کنید یعنی به اتصالات قبلی بسنده نمایید.

4-با استفاده از https به‌هنگام وبــ‌گردی، خود را در برابر سرقت اطلاعات و رصد ترافیک تبادلی بین خود و سرور اصلی ایمن نمائید. هرگز از طریق HTTP وارد هیچ سایتی نشوید.

003_8.jpg

5- حتی در صفحات معتبر، از وارد کردن اطلاعات شخصی خود مانند : آدرس منزل و ایمیل، شماره تماس، گذرواژه و شماره کارت بانکی و ... در بستر Wifi  عمومی  به‌شدت خودداری کنید.

6- قبل از اتصال به  Wifi عمومی از مسدود نمودن تمامی گزینه‌های مربوط به "اشتراک گذاری (file sharing)" در تنظیمات تبلت، رایانه و گوشی هوشمند خود مطمئن گردید.

7- در صورت وجود هرگونه پیش شرط دراستفاده از Wifi  عمومی، حتماً با هوشیاری مطالعه شود و از پذیرش عجولانه آن خودداری نمائید. گاهی به محض برقراری اتصال، پیغام نصب یک یا چندین نرم افزار(اپلیکشین) بروی گوشی مشاهده می‌شود! تحت هیچ عنوان آن‌ها را نصب ننمائید.

04_1.jpg

8- حتماً از VPN مجاز استفاده نمائید. VPN  قادر به کدگذاری اطلاعات تبادلی بین دستگاه شما و سرور  بوده و از سرقت ترافیکی جلوگیری می‌کند.

در پایان:

 بهترین روش جلوگیری از هرگونه سواستفاده از Wifi  عمومی، پرهیز از آن است. چنانچه به نقاط دورافتاده می‌روید، قبلاً اطلاعات مورد نیاز خود را دانلود کنید و در صورت اجبار فقط از اینترنت سیم‌کارت استفاده نمائید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط