رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:06
کد خبر: 139589

اپل در حال ساخت یک پورتال انلاین برای پاسخ به استعلامات پلیس است

اپل در حال ساخت یک پورتال انلاین برای پاسخ به استعلامات پلیس است.

این غول تکنولوژی همچنین در حال ارتقا برنامه خود برای آموزش به مجریان قانون در حوزه بررسی ادله‌ی دیجیتال است.

 

اپل یک تیم اختصاصی برای کمک به آموزش افسران و مجریان قانون در حوزه بررسی ادله‌ی دیجیتال در سراسر جهان ایجاد می‌کند؛ این موضوع را شرکت اپل در روز سه‌شنبه به رودی ایسلند دموکرات کاخ‌سفید گفته است.

apple1.jpg

apple2.jpg

شرکت اپل همچنین بر‌روی یک  پورتال آنلاین کار می‌کند که قرار است تا پایان سال 2018 عملی شود؛ جایی که مجریان و مقامات اجرایی  قانون می‌توانند درخواست استفاده خود را در آنجا ثبت و ردگیری کنند.

هنگامی‌که پورتال فعال و آنلاین باشد، پلیس و سازمان‌های مجری قانون قادر خواهند بود که تاییدیه احراز هویت را اعمال نمایند و می‌توانند استعلامات مربوط به احراز هویت افراد را از شرکت اپل دریافت نمایند.

apple3.jpg

اپل همچنین اظهار داشته که ملزم به حفاظت از امنیت و حریم خصوصی کاربران است و شرکت نوآور است و گفته: کارهایی که ما برای کمک در حوزه تحقیقات انجام می‌دهیم این تعهدات را برآورده می‌سازد.

همراه با شرکت‌های فناوری مانند گوگل، مایکروسافت، اپل نیز به طور مرتب گزارشات شفاهی را منتشر می‌کند که مشخص می‌کند اغلب استعلامات و درخواست‌ها مربوط به داده‌ها از سوی دولت‌ها و طرف‌های خصوصی است.

به عنوان مثال در نیمه‌ی اول سال 2017 شرکت اپل 13250 تا 13499 استعلام امنیت ملی از مجریان قانون ایالات متحده آمریکا دریافت نموده است.

ترجمه چکیده: سعید بابایی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط