رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

2:15
کد خبر: 139613

هشدار! مراجعه کردن شما به وب‌سایت‌هایی که به‌صورت غیرقانونی فایل‌ منتشر می‌کنند،شمارا در معرض بدافزارهای بیشتری قرار می‌دهد

طبق تحقیقاتی که اخیراً یک تیم از محققان انجام داده‌اند، دریافتند که ارتباطی بین سایت‌هایی که به‌صورت غیرقانونی و بدون اجازه صاحب اثر فایل‌ها را در اختیار کاربران می‌گذارند با بدافزارها وجود دارد. بر اساس این داده‌ها هرچقدر که کاربران مدت‌زمان بیشتری را صرف گشتن در سایت‌هایی که به‌صورت غیرقانونی برنامه‌ها را برای دانلود می‌گذارند کنند، احتمال اینکه کامپیوترشان بیشتر در معرض آلوده شدن به ویروس‌ها باشد،افزایش می‌یابد

طبق تحقیقاتی که اخیراً یک تیم از محققان دانشگاه Carnegie Mellon امریکا انجام داده‌اند، دریافتند که ارتباطی بین سایت‌هایی که به‌صورت غیرقانونی و بدون اجازه صاحب اثر فایل‌ها را در اختیار کاربران می‌گذارند با بدافزارها وجود دارد. بر اساس این داده‌ها هرچقدر که کاربران مدت‌زمان بیشتری را صرف گشتن در سایت‌هایی که به‌صورت غیرقانونی برنامه‌ها را برای دانلود می‌گذارند کنند، احتمال اینکه کامپیوترشان بیشتر در معرض آلوده شدن به ویروس‌ها باشد،افزایش می‌یابد.

Carnegie Mellon University_0.jpg

در داخل فایلی که در آن نتایج بررسی‌ها نگه‌داشته می‌شود، محققان توضیح داده‌اند که در کنار ویرانی‌هایی که سایت‌های تکثیر غیرمجاز برای کاربران به همراه دارند، تأثیر منفی دیگری نیز از دیگر منظر برای مخاطبانش خواهد داشت و آن ، تبلیغات بیش‌ازحد نرم‌افزارهای تبهکارانه و آلوده است. این مسئله گویای این حقیقت هست که درآمدهای سایت‌های تکثیر غیرمجاز از راه همین تبلیغات به دست می‌آید، که در اکثر مواقع این تبلیغات می‌توانند به‌صورت بدافزارهای تبلیغاتی و یا بدافزارهایی که سؤال‌های متعدد می‌پرسند باشند.

37_0.jpg

برای درک بهتر این مطالعات ، این تیم تحقیقاتی با دیتا پنل بیش از 250 کاربر برای نظارت بر رفتار ایمنی کارکردند که با جستجو کردن اینترنت به مدت یک سال دنبال می‌شدند. محققان تیم با رهبری پروفسور Rahul Telang دریافتند که یکی از جنبه‌های اصلی کار آن‌ها این است که شرکت‌کنندگان جنبه‌های کلیدی کار آن‌ها این است که شرکت‌کنندگان با استفاده از سنسورهای پس‌زمینه به طرز محرمانه مشاهده می‌شوند تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که اطلاعات جهت‌یابی واقعی و بی‌طرفانه به‌دست‌آمده است.

پس از تجزیه‌وتحلیل اطلاعات جمع‌آوری‌شده از کاربران، تیم متوجه شد که دو برابر شدن زمان صرف شده در مرور وب‌سایت‌هایی که به‌صورت غیرمجاز فایل‌ها را نشر می‌دهند باعث افزایش 20% احتمال گرفتار شدن کامپیوتر به انواع بدافزارها می‌شود.  این نتایج تنها مربوط به صفحات انتشار غیرقانونی محتوا می‌شود و مربوط به سایر دسته‌ها نمی‌شود، که شامل بازی‌های شانس، بازی‌های آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و بانک‌ها می‌باشند.

38_0.jpg

با استناد بر مطالعات صورت گرفته به این نتیجه می‌رسیم که میانگین تعداد فایل‌های مخرب در رایانه یک کاربر که از صفحات غیرقانونی دانلود بازدید می‌کند، 1.5 برابر افرادی است که هرگز به این نوع وب‌سایت‌ها دسترسی نداشته‌اند. بنابراین، اگرچه دسترسی به پورتال‌های قلابی منبع اصلی بدافزارهای مخرب نیست، اما در مقایسه با سایر انواع صفحات ، به‌مراتب خطرناک‌تر است.

از طرف دیگر ، کشف جالبی که در این مطالعات به دست آمد این است که بسیاری از کاربران به‌هیچ‌عنوان جوانب احتیاط را برای مراقبت از اطلاعاتشان در نظر نمی‌گیرند. ما هیچ مدرکی یافت نکردیم که کاربرانی که وارد سایت‌های غیرمجاز می‌شوند نیاز بیشتری نسبت به مابقی کاربران به نصب آنتی‌ویروس‌ها دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط