رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-16 09:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 139642

تهدید و اخاذی با ترفند دوستی در شبکه‌های اجتماعی

تهدیدو اخاذی

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی كه با به دست آوردن تصاوير خصوصی و خانوادگی يكی از شهروندان اصفهانی قصد اخاذی از وی را داشت توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايی و دستگير شد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی در تشریح این خبر گفت: شاکی در اظهارات خود بیان کرد مدتی پیش با عضویت در یک گروه تلگرامی با پسری 30 ساله آشنا شدم و بعد از گذشت مدتی اقدام به ارسال اطلاعات خصوصی برای وی کردم و بعد از گذشت دو روز پیامی از طرف شخصی ناشناس دریافت نمودم که در آن عنوان شده بود، در صورتی که مبلغ 50 میلیون ریال به حسابم واریز نکنی تمامی عکس‌های شخصیت را در فضای مجازی منتشر می‌کنم.

وی افزود: افسران پلیس فتا استان اصفهان با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی فرد مورد نظر شدند و با هماهنگی مقام قضایی در یک اقدام غافلگیرانه، متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان یادآور شد: متهم در برابر مدارک و مستندات پلیس فتا صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی و کسب منفعت عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی اظهار کرد:  برخی کاربران فکر می‌کنند هر چه دایره دوستان آنها در شبکه‌های اجتماعی گسترده تر باشد بهتر دیده و شناخته می‌شوند، در صورتی که این شناخته شدن برای کاربران نه تنها سودی ندارد، بلکه زیان‌های این امر بسیار بیشتر از منفعت‌های آن است.

این مقام ارشد انتظامی در توصیه به کاربران شبکه‌های اجتماعی گفت: به هیچ عنوان به درخواست‌های کاربران ناشناس پاسخ مثبت ندهید و برای کاربران ناشناس درخواست دوستی نفرستید، در انتشار و به اشتراک گذاری مطالب و عکس‌ها مراقب باشید تا به حریم خصوصی شما تعرض نشود.

ریس پلیس فتا استان اصفهان در پایان سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى  www.cyberpolice.ir  را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام و آمادگى کارشناسان متخصص و فنى به عنوان پشتیبان سایت را جهت دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران اعلام کرد.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط