رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-08-14 10:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 139686

انتقال وجه با گوشی‌همراه بهانه‌ای برای دسترسی غیر مجاز به اکانت تلگرام همسر دوست بود

رئیس پلیس فتا همدان از دستگیری مجرم سایبری که به عناوین مختلف با تهدید بانوی همدانی در فضای مجازی قصد نیل به اهداف شیطانی خود را داشت خبر داد و به کاربران متذکر شد: از قرار دادن تجهیزات هوشمند شخصی خود در اختیار افراد غیر خودداری نمایند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ دوم فیروز سرخوش‌نهاد با اعلام این خبر بیان کرد: آقای جوانی با ارائه مرجوعه‌ قضایی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد اکانت تلگرام همسرش‌ هک و در اختیار شخصی دیگر قرار گرفته است و با دسترسی فرد ناشناس به اطلاعات موجود در اکانت شامل کانتکت‌ها، تصاویر و پیام‌ها و ... اقدام به تهدید و اخاذی می‌نماید لذا موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده برابر مستندات اخذ شده از شاکی با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در شبکه‌اجتماعی مذکور نهایتاً فرد مورد نظر شناسایی گردید و در ادامه با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر و به پلیس فتا دلالت داده شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته، متهم بیان داشت، به سبب مراوده مالی که با دوستم داشتم با نیت دسترسی به تلگرام خانمش، به بهانه در اختیار نداشتن گوشی هوشمند جهت انتقال وجه با گوشی همسر شاکی اقدام به سرقت کد مربوط به فعال‌سازی اکانت تلگرام نموده و بدین‌وسیله به تلگرام همسر دوستم دسترسی غیر مجاز یافتم تا بتوانم به هدف مورد نظرم دست پیدا کنم.

سرهنگ سرخوش‌نهاد با بیان اینکه مجرمان سایبری با دسترسی به پیامی که حاوی کد فعال‌سازی از طرف تلگرام است می‌توانند اکانت تلگرام شما دسترسی پیدا کنند؛ که در این زمینه کاربران می‌بایست در حفظ کد سرویس «ارسال پیامک» دقت نمایند تا اطلاعات شخصی آنها مورد سرقت قرار نگیرید و همچنین از قرار دادن تجهیزات هوشمند خود در اختیار  دیگران خودداری نمایند.

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان گفت: همچنین شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با جرائم مشهود در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش ثبت گزارشات مردمی اعلام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط