رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-08-14 12:31
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 139696

دام سودجویان برای نوجوانان در فضای مجازی کشف شد

رئيس پليس فتا گلستان از شناسايي و دستگيري عاملين انتشار محتواي مغاير با شئونات اسلامي در شهر گرگان خبرداد و گفت: خانواده‌ها می‌بایست بر فعالیت سایبری فرزندان خود نظارت داشته باشند تا مانع از افتادن آنها در دام مجرمان سایبری شوند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا در تشریح این خبر گفت: در پی رصــد فضـای مجـازی تـوسـط کـارشـناسان این پلیس، گروه و کانالی در پیام رسان تلگرام رویت گردید که گردانندگان آن، اقــدام  بـه راه انـدازی چـالــشی با هــدف فـریـب و تحـریـک دخـتران نـوجـوان جهـت انتـشــار محـتوا و تصـاویـرخارج از عرف از خـودشـان می‌نمودند.

وی افزود: متاسفانه مخاطبین این چالش نوجوان بوده و برای انتشار تصاویر خود فریب خورده و با شیوه‌های تحریک آمیز برای انجام اینکار متقاعد می‌شدند که خوشبختانه با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا گلستان، گردانندگان این کانال‌ها شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا گلستان در ادامه اظهار کرد: برخی افراد سودجو با بهره‌گیری از قابلیت‌های فضای مجازی به دنبال اخاذی، سوء استفاده جنسی ومالی و کلاهبرداری از شهروندان ناآگاه و نیز افزایش اعضای کانال یا گروه خود هستند.

سرهنگ پرسا تصریح کرد: خانواده‌ها می‌بایست مراقب رفتار فرزندانشان در فضای مجازی باشند و نظارت بیشتری بر عملکرد و فعالیت‌های آنان داشته باشند تا کودکان و نوجوانانشان عضو هر گروه و کانالی نشده و در دام کلاهبرداران سایبری نیفتند و تصاویر و فیلم‌های شخصی خود را به راحتی در اختیار شیادان قرار ندهند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین فضای مجازی را کارزار تقابل دروغ و واقعیت دانست و از خانواده‌ها خواست ضمن کسب آگاهی و افزایش سواد رسانه‌ای خود یاریگر فرزندانشان در دنیای پر از هیاهوی مجازی باشند.

وی افزود: به هنجارشکنان این حوزه هم هشدار می‌دهیم که از  قانون عدول نکرده و بدانند که این فضا توسط کارشناسان پلیس فتا رصد و پایش می‌شود و با هرگونه عمل مجرمانه مطابق با قوانین این حوزه رفتار خواهد شد. 

رئیس پلیس فتا استان گلستان در خاتمه از هموطنان درخواست کرد: در صورت مواجهه با هر‌گونه مشکل در فضای مجازی ویا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی  اعلام نمایند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط