رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۸

درج آگهی جعلی فروش خودرو بهانه‌ای برای کلاهبرداری از شهروندان اصفهانی بود

رئيس پليس فتا استان اصفهان از دستگيری فردی كه با درج آگهی جعلی فروش خودرو در يكی از سايت‌های تبليغاتی از شهروندان اصفهانی كلاهبرداری می‌كرد، خبر داد.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید‌مصطفی مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با هدف خرید خودرو در یکی از سایت‌های تبلیغاتی از وی کلاهبرداری شده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی پس از مشاهده یک آگهی فروش خودرو  با شخص آگهی دهنده تماس برقرار کرده و درخواست خرید می‌نماید، لذا فروشنده تقاضای مبلغی بابت بیعانه از خریدار می‌کند که پس از دریافت مبلغ، دیگر تلفن خود را پاسخ نمی‌دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه این پرونده دو شاکی دیگر نیز داشته بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت و متهم در اسرع وقت شناسایی و طی یک عملیات تخصصی پلیسی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اشاره به ادامه تحقیقات برای کشف دیگر جرائم احتمالی متهم از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه آگهی فروش در بستر اینترنت و سایت‌های پر طرفدار واسطه گر اینترنتی نظیر دیوار، شیپور و ... پس از مشاهده کالا یا خدمات انجام شده، در تکمیل فرایند از بستر حقیقی و فیزیکی استفاده کنند.

سرهنگ مرتضوی از شهروندان خواست: در صورتی که کالایی با قیمتی غیر قابل باور و ارزان‌تر از قیمت اصلی به فروش می‌رسد به آن شک نمایند و از پرداخت هرگونه مبلغی با عنوان بیعانه برای خرید کالا، پرهیز کنند.

وی خاطر نشان کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی با آی‌دی cyberpolice با ما در‌ میان بگذارند.

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط