رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 139770

سهل‌انگاری در نگهداری تصاویر خانوادگی مشکل‌آفرین شد

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت و هتک حیثیت در استان هرمزگان خبر داد و گفت: سهل‌انگاری کاربران اینترنتی در حفظ اطلاعات شخصی در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین عوامل وقوع جرائم سایبری است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی‌اصغر افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، گفت: برابر مراجعه خانمی بندرعباسی مبنی بر هتک حیثیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

‌وی تصریح کرد: برابر اظهارات شاکی، فردی یا افرادی ناشناس در پیام‌رسان اینستاگرام اقدام به ایجاد صفحه‌ای با تصاویر و مشخصات وی نموده و مطالب زشت و زننده به شاکی نسبت داده که این امر باعث از بین رفتن آبروی وی در بین آشنایان و دوستان شده بود.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم برای مخفی ماندن هویتش از مشخصات جعلی برای ورود به اینستاگرام استفاده کرده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "س.م." شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه متهم از آشنایان درجه سوم شاکی می‌باشد، گفت: در بازجویی به‌عمل‌آمده، متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی گردید ولی با روبه‌رو شدن با مستندات جمع‌آوری‌شده لب به اعتراف گشود و بیان داشت برای افزایش تعداد دنبال کننده‌های خود دست به این عمل زده است.

سرهنگ افتخاری به شهروندان هشدار داد: شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات شخصی به‌ ویژه تصاویر خانوادگی نیست و از بارگذاری آن‌ها در فضای مجازی خودداری نمایند.

وی افزود: کاربران اینترنتی توجه داشته باشند تصاویر و فیلم‌های خانوادگی خود را در حافظه‌های جانبی نگه‌داری و آن‌ها را رمزنگاری نمایند.

این مسئول انتظامی در پایان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مراجع برای آموزش فضای مجازی سایت پلیس فتا می‌باشد، گفت: شهروندان در صورت مواجه با موراد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir و بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی اطلاع‌رسانی نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط