رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۰:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۷

گوگل کنترل حریم شخصی را ساده می‌کند

خنده دار است که چگونه یک دوره امنیتی گسترده می‌تواند یک تکنولوژی غول پیکر را ایجاد کند. این در مورد فیس بوک نیست، اگر چه پلت فرم رسانه‌های اجتماعی با ۲.۲ میلیارد کاربر در چند ماه گذشته سهمی از مشکلات امنیتی داشته است.

حتما بیاد دارید که هکرها توانسته بودن به ده میلیون حساب کاربری دسترسی داشته باشند و مشکل اینجاست که آنها چگونه به این نوع حساب‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند.

dreamstime_m_16160368.jpg

در حال حاضر ما در مورد گوگل، غول موتورجستجوگرها که سایت‌هایی مانند یوتیوب و جیمیل که توسط میلیاردها نفر استفاده می‌شود صحبت خواهیم کرد.  گوگل در سال جاری دارای سردرد عظیم امنیتی بوده و بدتر از آن،  این است که خسارت‌ها و مشکلات را در ماه‌ها گذشته پنهان نموده است.

3874034.jpg

پلت فرم رسانه‌های اجتماعی Google+، حدود ۵۰۰،۰۰۰ اطلاعات خصوصی کاربران خود را به هکرها می‌دهد. گوگل به سادگی از مشکلات ماه مارس گذشت، و مشکلاتی که در ماه اکتبر انجام گرفته بود را منتشر کرد.

mzl.frxsarkn.jpg
زمانی که مشاهده شد گوگل می‌تواند مکان کاربران را پیگیری نماید و به موقعیت مکانی افراد دسترسی داشت در ادامه نقص‌هایی که این شرکت بزرگ و غول پیکر در فناوری انجام داده است این است که سرویس امنیتی خود را خاموش نموده است.

همچنین گوگل، کنترل حریم خصوصی شما را در سایت‌های خود آسان و در دسترس قرار داده است اکنون می‌توانید حریم خصوص خود را به راحتی کنترل کنید.

VPN-privacy.jpg
روش تنظیم حریم خصوصی به صورت ذیل می باشد:
به منو در سمت چپ بالای صفحه جستجوی Google در گوشی هوشمند خود بروید. روی "داده های شما در جستجو" کلیک کنید.چندین گزینه برای پاک کردن داده‌ها، فعالیت‌های اخیر و مکان‌هایی که در نقشه جستجو نموده‌اید، خواهید دید. گوگل اطلاعات باورنکردنی درباره شما را ذخیره می‌کند مانند محل فیزیکی شما و ضبط صدای شما را جمع آوری می‌کند.

Google-Cookie-Law.jpg
شما همچنین گزینه‌هایی را برای «حذف فعالیت جستجوی خود»، از جمله جستجو در ساعت گذشته و تمام جستجوهای خود خواهید دید. شما می‌توانید ویژگی‌های خاصی مانند ضبط صدا را روشن یا خاموش کنید.

submit-site-in-google-search-console-large-Cover-Beloved.marketing-1200x560.jpg

شما همچنین می‌توانید آگهی هایی را که به طور مستقیم از جستجو می‌کنید کنترل کنید. از منوی سه خط در سمت راست بالا، روی "داده‌های شما در جستجو" کلیک کنید و به پایین"Personalization"بروید.

facebook-google.jpg

این حرکت مفید می‌باشد.

توجه: شما همچنین می‌توانید تنظیمات حریم خصوصی خود را از حساب Google خود تغییر دهید. به گوگل بروید، سپس روی منو (جعبه در سمت راست بالای صفحه) کلیک کنید، سپس به حساب بروید و سپس اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود را غیرفعال کنید.

 

مترجم: ایمان رجبی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط