رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 139814

کاربران، فریب آگهی‌های فروش مدارک در فضای‌مجازی را نخورند

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: امروزه افرادی فرصت‌ طلب با هویت‌ جعلی در فضای مجازی و با انتشار آگهی‌هایی در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و یا در سایت‌های آگهی از برخی هموطنان تحت عناوینی مانند فروش مدراک از جمله مدرک تحصیلی، مدارک هویتی(شناسنامه،کارت ملی) و... کلاهبرداری می‌کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور اظهار کرد: این افراد با سوء‌استفاده از بلند پروازی برخی از کاربران و با دریافت مبالغی هنگفت، اقدام به فروش مدارک تحصیلی با عناوینی همچون «کارشناسی آسان»، «مدرک دانشگاهی بدون حضور در کلاس»، «مدرک دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر خارج و یا داخل کشور»، «دریافت مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر همراه با استعلام»  و... می‌کنند. بعضا در برخی از موارد هم مشاهده شده است اصلا مدرکی برای فرد صادر نشده و افراد کلاهبردار بعد از گرفتن پول دیگر پاسخگو نیستند و متواری می‌گردند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود: کاربران بدانند که تمام این آگهی‌ها دروغ بوده و مدارکی هم که ارائه می‌شود جعلی است و به هیچ عنوان فریب این افراد را نخورند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی در توصیه به کاربران عنوان کرد: کاربران مدنظر داشته باشند مدارک رسمی را  سازمان‌های مرتبط و معتبر با توجه به قوانین کشور صادر می‌‌کنند.

سرهنگ محمدپور در ادامه یادآور شد: افرادی که در فضای مجازی اقدام به فروش مدارک‌ جعلی می‌کنند و همچنین افرادی که این مدارک‌ جعلی را خریداری کرده و در جایی ارائه می‌دهند، بدانند  که این کار آنها جرم بوده و پلیس با این افراد برخورد قانونی خواهد داشت.

وی در پایان گفت: از همه کاربران فضای مجازی تقاضا داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط