رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۰۷:۱۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۴۹

مایکروسافت بر فراز ابرها

مایکروسافت گزارشی از دست‌آوردهای مالی خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ ارائه داده‌است و این گزارش، پیش‌بینی تحلیلگران را تا حدودی دچار مشکل کرده‌است. این شرکت به علت تداوم در سرمایه‌گذاری بر روی تجارت‌های موفق ابری، با رشد ۱۹ درصدی به۲۹.۱  میلیارد دلار سوددهی رسیده و درآمد خالص آن نیز با افزایش ۳۶ درصدی به ۸.۸ میلیارد دلار رسید.

درآمد کسب و کار ابری در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به ۸.۵ میلیارد دلار رسیده است، این امر کودک نوپای تحولات استراتژیک مایکروسافت را در زمینه  درآمد نرخ تولید سالیانه، در ردیف ۳۴ میلیارد دلار قرار داده‌است. یک سال پیش، شرکت مایکروسافت درست در فصل اول سال مالیاتی ۲۰۱۸، بخش تجارت ابری خود را برای اولین بار، به میزان درآمد سالانه ۲۰ میلیارد دلار رسانده‌بود و رسیدن به این مقدار، قبل از زمان معینی که مدیرعامل شرکت مایکروسافت در بهار سال ۲۰۱۵ تعیین کرده‌بود، خود یک نقطه عطفی به‌شمار می‌رفت.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده‌شده، تجارت ابری مایکروسافت که شامل دفتر تجاری ۳۶۵، Azure،Dynamics 365  و دیگر ویژگی‌های فضای ابری است، طی چند سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته‌است و این امر در حال حاضر نزدیک به ۳۰ درصد درآمد مایکروسافت را تشکیل می‌دهد. این میزان درآمد برای یک کسب و کاری که چند سال پیش اصلاً وجود نداشته، آمار بدی نیست.

chartoftheday_15910_microsoft_s_annualized_commercial_cloud_revenue_n.jpg

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط