۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۱۰:۴۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۵۷
رئیس پلیس فتا همدان هشدار داد:

کاربران اطلاعات خود را در فضای مجازی مدیریت کنند

رئیس پلیس فتا استان همدان، به کاربران فضای سایبر هشدار داد: با توجه به گسترش روزافزون فضای مجازی که با سرعت شگفت انگیزی تمامی ارکان حیات بشری را دست‌خوش تحولات و دگرگونی‌های اساسی نموده است، می‌طلبد کاربران در فضای مجازی، بارگذاری اطلاعات خود را مدیریت نمایند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد بیان کرد: مدیریت محتوا و اطلاعات یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاربران در فضای مجازی هست، به‌گونه‌ای که کاربران می‌بایست دقت بیشتری بر عملکرد خود داشته باشند و از قرار دادن هرگونه محتوای نامناسب و اطلاعات شخصی و خانوادگی که ممکن است در آینده مورد سوءاستفاده سایر افراد قرار گیرد، خودداری نمایند.

وی افزود: متأسفانه کاربران کم‌تجربه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بدون اینکه از صحت‌وسقم آن مطمئن شوند، اطلاعات خود را در فضای مجازی انتشار می‌دهند که این موضوع باعث می‌گردد تبعات منفی برای خود و خانواده‌هایشان به ارمغان آورد.

 

Africa-broadband-IT-internet-technology.jpg

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: فضای مجازی جزو حریم خصوصی کاربران نبوده و از قرار دادن هرگونه داده‌‌ای در فضای مجازی که باعث هتک حیثیت خانواده خود می‌شود اجتناب نمایند.

سرهنگ سرخوش نهاد در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا آماده ارائه مشاوره در زمینهٔ فضای مجازی به خانواده‌ها می‌باشند، گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط