رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:48
کد خبر: 139972

بیشتر به عاقبت روابط پنهانی در شبکه‌های اجتماعی فکر کنیم

رئیس پلیس فتا استان یزد با بیان اینکه مردی با بررسی و رؤیت چت‌های تلگرامی همسرش با 15 سال زندگی مشترک، ارتباط‌های اینترنتی و مخفیانه خانمش را با همکارش را برملا کرد، گفت: رعایت حدود روابط در زمان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی یک اصل است که کاربران به خصوص متاهلین باید بیشتر به آن توجه نمایند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی در این باره گفت: مردی با حضور در پلیس فتا از همسرش به دلیل خیانت به وی و ارتباط اینترنتی با همکارش که در یک اتاق مشغول به کار است، شکایت کرد.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی معلوم شد از مدت‌ها پیش در پی بهانه جویی‌ها و تغییر رفتار همسرش، احتمال رابطه ‌پنهانی همسرش با شخصی در ذهنش جرقه خورده که تصمیم می‌گیرد به صورت نامحسوس مخاطبان و چت‌های تلگرامی او را بررسی و علت تغییر رفتارش را پیدا کند.

رئیس پلیس فتا استان یزد خاطرنشان کرد: شاکی مدعی شده که پس از بررسی تلگرام همسرم به مدت چند روز، متوجه شدم او با مردی از همکاران خود که بعدا متوجه شدم در یک اتاق مشغول به کار هستند، از طریق تماس و پیام‌های تلگرامی ارتباط دارد و همسر کمک مالی نیز به او داشته است.

سرهنگ ابوطالبی یادآور شد: پس از بررسی ادله‌های مربوطه اعم از پرینت‌های حساب همسر شاکی و ... با دستور قاضی پرونده شاکی به همراه همسرش به این پلیس احضار، که متهمه بعد از رو برو شدن با ادله کشف شده به ارتباط خود با همکارش اعتراف نموده که پرونده پس از اخذ اظهارات همسر شاکی به دادگاه ارجاع گردید.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص آسیب‌های روابط در فضای مجازی افزود: گسترش روابط دوستی در دنیای مجازی، در کنار محاسن اندکی که دارد، معایب بزرگی نیز در بر داشته و بسیاری از زنان و مردان متاهل، به دلیل فضای آزادی که شبکه‌های اجتماعی در اختیارشان قرار می‌دهد، وارد روابط نا‌متعارفی شده و تصور می‌کنند که این نوع رابطه‌ها صرفا یک سرگرمی است. اما در طولانی مدت اثرات مخربی را متوجه خود و کانون خانواده‌شان می‌کنند.

وی در ادامه گفت: به طور مثال نمونه پرونده‌های همچون مورد بالا که اشاره شد در محیط های اداری به بهانه‌های مختلف کاری و ...، با افراد مختلف وارد گفت‌وگو می‌شوند اما رفته رفته، صمیمت روابط افزایش یافته و دامنه ‌آن گسترده می‌شود. روابطی که بدون هیچ‌گونه مانعی، رشد یافته و دامن‌گیر بسیاری از زندگی‌ها شده و مسبب طلاق بسیاری از زن و مردها در سطح جامعه شده که والدین باید دقت داشته باشند که فرزندان خود را قربانی لذت‌ها و سهل انگاری خود در فضای مجازی ننمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط