رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 139980

سرقت اطلاعات شخصی از سوی سایت‌های دوستیابی

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامي استان اصفهان از شناسايى و دستگیری فردی که عامل تهديد و اخاذی در فضای مجازی از طريق سايت همسریابی و دوست‌يابی بود خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید‌مصطفی مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر تهدید و ایجاد مزاحمت در فضای مجازی از سوی مردی جوان، رسیدگی به پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکیه در اظهارات خود مدعی شده به دنبال آشنایی با فردی از طریق سایت دوست‌یابی اقدام به برقراری روابط دوستانه نمودم، سرانجام پس از مدتی باتوجه به شناخت از اخلاقیات طرف مقابل، تصمیم به قطع رابطه گرفتم که وی با ارسال پیام‌های تهدید آمیز باعث ایجاد مزاحمت شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به اظهارات شاکیه و دستور قاضی پرونده، کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی‌های لازم با اقدامات تخصصی، متهم را دستگیر و برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی دادند.

سرهنگ مرتضوی بیان کرد: متهم در مواجه با مدارک این پلیس ضمن اقرار به جرم انتسابی انگیزه خود را اجبار شاکیه مبنی بر پرداخت مبالغ مالی به منظور کسب درآمد عنوان داشت.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به خطرات و آسیب‌های سایت‌های همسریابی برای کاربران گفت: هیچ کدام از سایت‌های دوست‌یابی و همسریابی دارای مجوز نیستند و فعالیت آنها غیر قانونی می‌باشد، پلیس فتا با گردانندگان این سایت‌ها برابر قانون مبارزه با جرائم رایانه‌ای برخورد خواهد نمود.

 سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: در تبادل و به اشتراک گذاشتن مطالب و تصاویر خصوصی خود دقت و جوانب احتیاط را رعایت نمایند تا باعث بروز مشکلات شخصی و اجتماعی نگردد.

وی افزود: کاربران این‌گونه سایت‌ها در معرض آسیب‌هایی همچون افشای اطلاعات خصوصی و ایجاد مزاحمت‌های بعدی توسط سودجویان هستند.

سرهنگ مرتضوی در پایان تاکید کرد: کاربرانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های دوستیابی دوست شده‌اند قرار ملاقات حضوری نگذارند چرا که بسیاری از هویت‌ها در شبکه‌های اجتماعی یا نرم افزارهای دوستیابی جعلی می‌باشد و آنها کلاهبردارانی هستند که در لباس میش قصد اخاذی یا ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران را دارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط