رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-09-11 13:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:24
کد خبر: 139985

Fedora Linux 27 به استراحت پرداخت و منقضی شد

فدورا ممکن است بهترین سیستم عامل لینوکس رایانه ای باشد اما فاقد اوبونتو(یک توزیع از سیستم‌عاملی به‌نام گنو) در یک حوزه اصلی است. همانطور که می‌بینید ، شرکت  Canonical دارای نسخه‌های پشتیبانی طولانی مدت است، که بعضی از آن‌ها اکنون پشتیبانی 10 ساله را دارند. در مقایسه ،  فدورا تنها برای یک ماه پس از انتشار دو نسخه اصلی‌اش، حمایت می‌کند. این می‌تواند براساس تاخیرات متفاوت باشد، اما احتمالاً کمی بیش از یک سال طول می‌کشد.
 

به عنوان مثال، فدورا 27 در تاریخ 14 نوامبر 2017 منتشر شد و فدورا 29 در تاریخ 30 اکتبر 2018 منتشر شد. این به این معنی است که امروز، 30 نوامبر، فدورا 27 به پایان عمر خود رسیده‌است.

همچنین نوشته شده: Fedora Linux پانزدهمین روز تولدت مبارک!

fedora27.png.jpg

"در حال حاضر بسته‌های امنیتی موجود در Fedora 27 رفع نقایص و ارتقاء به‌روز‌رسانی‌های را دریافت نمی‌کنند. علاوه بر این، هیچ بسته جدیدی برای مجموعه‌ای از فدورا 27 اضافه نشده است. Paul W. Frields مدیر پروژه فدورا می‌گوید: اساساً، انتشار فدورا 27 تغییر دوباره نخواهد کرد ، بدان معنی است که کاربران مزایای عادی این سیستم عامل پیشرو را دریافت نمی‌کنند.

همچنین می‌توانید از سیستم متن باز لینوکس بنام  System76 Thelio ساخته شده در ایالات متحده آمریکا استفاده کنید.

Frields در ادامه می‌گوید: " راه آزاد و رایگان برای حفظ این مزایا وجود دارد. اگر هنوز در حال اجرای آخرین نسخه از مجموعه فدورا ۲۷ هستید، حالا زمان مناسبی برای ارتقاء به Fedora 28 یا Fedora 29است. ارتقاء به شما امکان دسترسی به همه نرم‌افزارهای فراهم شده را می‌دهد."

 

maxresdefault.jpg

 

اگر نسخه 27 فدورا را اجرا می‌کنید، نگران نباشید - کامپیوتر شما کار خود را متوقف نخواهد کرد. با این حال، بدون رفع اشکالات و وصله‌های امنیتی ، این کار احمقانه است که به آخرین و بزرگ‌ترین ارتقا داده نشود. در حالی که شما از لحاظ فنی می‌توانید در روز ۲۸ فوریه به پشتیبانی خود ادامه دهید ، به جای آن می‌توانید بروید و نسخه 29 را نصب کنید. این بهترین فدورا است و شما خوشحال خواهید شد.

مترجم :مهدی کولیوند
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط