رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-09-12 17:22
تنظیم اندازه قلم

پ

1:40
کد خبر: 139997

تبلیغات جذاب و غیرواقع باقیمت‌های کم شگرد کلاه‌برداران در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان کردستان از کشف پرونده ای در خصوص کلاهبرداری از طریق راه اندازی سایت جعلی با طرفند فروش تجهیزات پزشکی خبر داد و از شهروندان خواست : در خریدهای اینترنتی ، حتماً وب‌سایت فروشگاه را بررسی کنند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان در تشریح این خبر گفت: درپی مراجعه شخصی با مرجوعه قضایى به پلیس فتا استان و اعلام شکوائیه خود مبنى بر کلاه‌ برداری اینترنتی از سوى فردى ناشناس، رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام مسوول ادامه داد: شاکی در اظهارات خود گفت در وبگردی فضای مجازی با تبلیغات جذاب یکی از سایت‌های فروش تجهیزات پزشکی روبه رو شدم و مبلغ 5 میلیون و پانصد هزار ریال به شماره کارتی که داده شده بود برای خرید کالایی واریز کردم ولی خبری از ارسال جنس خریداری‌شده نشد و فروشنده جوابگوی تلفن من نبود،بنابراین  از فرد کلاه‌ بردار شاکی هستم.

سرهنگ دانش پورافزود: با اقدامات فنی و تخصصی متهم شناسایی و به پلیس فتا احضار شد وضمن مواجهه با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود ،انگیزه اش را کسب منافع مالی عنوان کرد ، در این خصوص متهم ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

رئیس پلیس فتا کردستان تصریح کرد: کاربران فضای مجازی ضمن توجه به توصیه‌های پلیس فتا در خریدهای اینترنتی ، حتماً وب‌سایت فروشگاه را بررسی کنند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) باشد . 

وی در ادامه  با اشاره به اینکه محصولات ارائه‌ شده باید دارای تضمین و یا خدمات پس از فروش باشند ، گفت : اطلاعات کامل و عکس از محصول مورد خرید در سایت وجود داشته باشد و حتماً دقت کنید کامپیوتر یا تبلت یا هر وسیله دیگری که از آن برای انجام خرید اینترنتی استفاده می‌کنید، دارای آنتی‌ویروس به‌روز باشد. 

سرهنگ دانش پور افزود : فروشگاه‌های اینترنتی قانونی و مورداطمینان معمولاً، قبل از ارسال کالا و بعد از انجام خرید، مورد خرید را به شما از طریق اس‌ام‌اس یا ایمیل گزارش می‌دهند و از شما تأییدیه خواهند گرفت.

رئیس پلیس فتا کردستان در پایان از کلیه کاربران فضای مجازی خواست : درصورتی‌ مشاهده موارد مشکوک ، موضوع را جهت رسیدگی به موقع از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی پبت کنند و همچنین از آخرین رویدادها ازجمله اخبار و حوادث سایبرى باخبر شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط