رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

2:09
کد خبر: 140106

حضور پلیس فتا خراسان شمالی در اولین نمایشگاه تجارت الکترونیک

اولین رویداد تجارت الکترونیک با موضوع تغییر کسب‌وکارهای سنتی به کسب‌وکار اینترنتی به همت یکی از تیم‌های نرم‌افزاری استان و همکاری پلیس فتا استان خراسان شمالی از تاریخ سوم تا پنجم آذرماه در شهرستان بجنورد برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: با توجه به اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان شمالی به‌منظور آشنایی آحاد مردم و مسئولین با خدمات و مأموریت‌های متنوع این پلیس در حوزه امنیت فضای کسب‌وکار اینترنتی، در نمایشگاه تجارت الکترونیک استان حضور یافت.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی نیز با حضور در این نمایشگاه از غرفه‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد و در رابطه با امنیت در حوزه‌ی فضای کسب‌وکار اینترنتی نیز مطالبی را ارائه نمود.

سرهنگ علی اعتمادی بابیان اینکه امنیت مهم‌ترین مؤلفه در فضای کسب‌وکار اینترنتی است  خاطرنشان کرد: کسب‌وکارهای اینترنتی در بازار رو به گسترش هستند، کسب‌وکارهای مذکور با پیدایش و توسعه فضای سایبر به‌عنوان یکی از سریع‌ترین کسب‌وکارها ازنظر تعداد، سود و حجم در عرصه تجارت جهانی مطرح بوده و مباحثی از قبیل بازاریابی، خریدوفروش، ارتباط با مشتریان، خدمات پس از فروش، همکاری با سرمایه‌گذاران و... را شامل می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به اینکه کسب‌وکارهای مذکور امکان و فرصت دسترسی به مخاطبین خود را در سطح جهانی و با حداقل هزینه میسر می‌سازد، در کشور ما نیز به‌طور قابل‌توجهی در حال رشد و توسعه بوده و برای ایجاد اشتغال‌زایی در این حوزه می‌بایست همه دستگاه‌ها از این کسب‌وکارها حمایت قانونی نمایند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی نظارت و ارتقاء امنیت سایبری را در کسب‌وکارهای اینترنتی یک اصل مهم برشمرد و گفت : آیین‌نامه مذکور هرچند در اجرا با خلأها و کاستی‌های جدی در حوزه فنی و تخصصی همراه است اما با اصلاح و بازنگری در آن می‌توان ضمن ساماندهی کلیه کسب‌وکارهای اینترنتی، زمینه پیشرفت و شکوفایی اقتصاد کشور را در این حوزه مهیا و با تقویت و رشد هرچه بیشتر بنگاه‌های تولیدی داخلی، موضوع اشتغال را در کشور مرتفع کرد.

شایان‌ذکر است در نمایشگاه تجارت الکترونیک، پلیس فتا ضمن راه‌اندازی غرفه تخصصی خود اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی در محل نمایشگاه و طراحی و توزیع سی دی و بروشورهای آموزشی و تعامل با کسب کارهای نوپا در فضای مجازی نمود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط