رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 140116

انتشار تصاویر خصوصی بستگان به دلیل خصومت و انتقام جویی

رییس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف پرونده شکایت چند شهروندان تهرانی ، مبنی بر انتشار تصاویرآنها در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت : انگیزه متهم از ارتکاب جرم ، خصومت و انتقامجویی بوده است . 

سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار داشت : به دنبال طرح چندین شکایت شهروندان تهرانی ، مبنی بر انتشار تصاویر آنها در شبکه اجتماعی اینستاگرام با حساب کاربری جعلی که باعث بروز مشکلات خانوادگی و صدمه به موقعیت اجتماعی ، خانوادگی و حیثیتی آنها شده بود ، کاراگاهان پلیس فتا موضوع را به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار دادند . 

سرهنگ کاظمی در ادامه گفت: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد شگرد مجرم در تمامی پرونده های مطروحه به یک شیوه بوده و تمامی شکات با یکدیگر نسبت فامیلی دارند و این موضوع میتواند حکایت از آتش یک کینه خانوادگی داشته باشد.

وی ادامه داد: در مراحل تحقیقات ، ظن پلس به فردی  که خود نیز از شکات پرونده بود قوی شد و مشخص شد وی با ساخت یک حساب‌ کاربری در اینستاگرام ،اقدام به انتشار تصاویر خانوادگی بستگان و اقوام  خود نموده و برای منحرف ساختن پلیس و ظن بستگان خود اقدام به طرح شکایت واهی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم ضمن انکار جرم خود ، با مشاهده ادله موجود، لب به اعتراف گشود و انگیزه اش را اختلافات مالی و انتقام جویی از اقوام و بستگان خود بیان کرد . 

سرهنگ کاظمی در پایان با بیان اینکه شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های پلیسی اطلاع رسانی کنند ، گفت : کاربران هیچگاه اقدام به انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی دیگران نکنند و ملزومات و قوانین فضای مجازی و حریم خصوصی افراد را رعایت نمایند تا در برابر قانون قرار نگیرند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط