رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۹-۱۹ ۱۱:۰۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۹

کلاهبرداری اینترنتی با فروش مبلمان زیر قیمت بازار

رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری متهمی خبرداد که با راه اندازی کانالی در تلگرام با عنوان فروش مبلمان منزل زیر قیمت بازار از شهروندان کلاهبرداری می کرد.

سرهنگ "حسین صادقی" رئیس پلیس فتا استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اظهار داشت: چندی قبل یکی از شهروندان سمنانی با مراجعه به پلیس فتا در شکایتی مدعی شد برای خرید اینترنتی مبلمان منزل به یکی از کانال ‌های خرید و فروش اجناس چوبی در شبکه اجتماعی تلگرام مراجعه کرده و از آنجایی که مبلغ پیشنهادی بسیار ارزان تر از آنچه در بازار وجود داشته با ادمین کانال ارتباط برقرار می‌کند.

وی افزود: شاکی مبلغ قابل توجهی را به عنوان پیش پرداخت به حساب ادمین کانال واریز می‌کند که پس از پرداخت هیچ خبری از دریافت کننده وجه و تحویل مبلمان نمی‌شود.

به گفته صادقی، تیم رصد و پایش فضای مجازی پلیس فتا با تشکیل پرونده‌ای تحت عنوان کلاهبرداری اینترنتی، پیگیری موضوع را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و خاص پلیس فتا مشخص شد متهم با ساخت کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام، اجناس چوبی را با قیمت‌های اغواکننده و دروغین زیر قیمت بازار ارائه و از این طریق از شهروندان کلاهبرداری می‌کند.

صادقی از شناسایی متهم خبرداد و گفت: با هماهنگی مرجع قضائی وی به پلیس فتا احضار و تحت بازجویی قرارگرفت.

به گفته صادقی، با ارائه اسناد و مدارک از سوی ماموران پلیس فتا، متهم لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه، کسب منافع مالی اعلام کرد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به خریداران اینترنتی توصیه کرد: هوشیار باشید و فریب تبلیغات کذب و دروغینی مانند کالای ارزانتر از بازار، شارژ ارزان قیمت و... را نخورید.

شایان ذکر است کاربران فضای مجازی می‌‌توانند در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک موضوع  را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت ‌های سایبری قسمت ثبت گزارش مردمی درمیان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط