رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 140124

فعالیت سایت‌ها و کانال‌هاى طلسم و رمالى در فضاى مجازى جرم است

رئیس پلیس فتا خراسان رضوى با اشاره به اینکه فعالیت سایت‌ها و کانال‌هاى طلسم و رمالى در فضاى مجازى جرم است ، از دستگیری یک رمال که با راه اندازی کانالى در شبکه اجتماعى تلگرام با مضمون کارگشایى و طلسم اقدام به کلاهبرداری از خانم های جوان می کرد ، خبر داد . 

سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: در پى ارجاع شکوایه خانمى جوان به پلیس فتا مبنى بر کلاهبردارى از وى توسط فردى رمال در فضاى مجازى، بررسى موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: باتوجه به اظهارات شاکیه و تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد از چندى پیش کانالى در شبکه اجتماعى تلگرام با مضمون کارگشایى و طلسم اقدام به فعالیت کرده و با انجام تبلیغات فریبنده در این شبکه اجتماعى اقدام به فریب شهروندان خصوصا خانم‌هاى جوان نموده است و شاکیه نیز متاسفانه در کمال ناباورى مسخ تبلیغات صورت گرفته شده و به بهانه دریافت طلسم مبلغی را براى مدیر شیاد کانال مذکور واریز و پس از آن هیچگونه پاسخى را دریافت نکرده است.

این مقام ارشد انتظامى افزود: پس از تحقیقات و انجام اقدامات فنى و پلیسى توسط کارشناسان پلیس فتا، سرنخ‌هایى از این رمال فضاى مجازى بدست آمد . 

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: متهم این پرونده مردى 30 ساله و داراى حرفه طلاسازى بود که در اقدامى غافلگیرانه در محل زندگى‌اش دستگیر و به همراه ابزار طلسم‌سازى و دعا نویسى‌اش به محل پلیس فتا منتقل شد.

وى خاطر نشان کرد: متهم در مواجهه با ادله متقن به جرم خود اعتراف و عنوان داشت که مدت سه سال در کار دعا و طلسم مشغول بوده و در این خصوص اقدام به راه اندازى کانال تلگرامى و تبلیغات در فضاى مجازى نموده است ولى اکنون که به عاقبت ماجرا مى‌اندیشد بسیار از کار خود اظهار ندامت و پشیمانى کرده است.

سرهنگ جهانشیرى افزود: در این خصوص متهم به همراه مستندات و پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا اعزام شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى ضمن تاکید براینکه هرگونه فعالیت سایت‌ها و کانال‌هاى طلسم و رمالى در فضاى مجازى جرم مى‌باشد، گفت: آگاهى شهروندان مى‌تواند سد دفاعى محکمى در برابر کلاهبرداران و زمینه ساز پیشگیرى از وقوع هرگونه آسیب و تهدیدات فضاى سایبرى است.

شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط