رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

2:14
کد خبر: 140132

6 روش پیشگیری از پول‌شویی

شرکای ارشد شرکت امنیتی "راولی" و متخصصین مقابله با جرائم سازمان یافته، هشدارهای اتحادیه اروپا جهت ریشه‌کن کردن پول شویی را به حسابداران، حساب‌رسان و مسئولین مالی تاکید نموده‌اند. پیرو بسته‌های ضد پول‌شویی سال 2015، اتحادیه اروپا در ابتدای سال جاری نیز بسته‌های پیشنهادی ارائه داده است.

واضح تراست وجود هر دو بسته حاکی از درماندگی مقامات مسئول از منع ورود و اختفای پول غیرقانونی در کسب و کار است. با تعیین قانونی سقف 14 سال حبس، کارشناسان شرکت امنیتی"راولی" به متخصصان امور مالی از کسب اطلاع و جلوگیری در وقوع  ناخواسته پول‌شویی هشدار داده‌اند.
عزیز رحمان از سهامداران ارشد شرکت امنیت سایبری"راولی" اعلام داشت: " اگر صادقانه بگوییم، قوانین جدید اتحادیه اروپا به منزله زنگ بیدار باشی است برای صاحبین کسب و کار که مورد اغفال قرار گرفته‌اند."

001_8.jpg

این مشاور قانونی ارشد افزود افراد با طرح سؤالات ذیل به درک مناسبی از مثال‌های پول‌شویی می‌رسند:

1- آیا اطرافیان شغلی شما در مورد مقدار دقیق پول یا هویت سرمایه‌گذاران گنگ و مبهم هستند؟ حساسیت نشان دهید.

2-آیا مقررات و شرایط غیرعادی در معاملات مطرح شده است؟ به دلایل آن پی ببرید.

3-آیا شخصی تصادفاً با شما ارتباط برقرار کرده و ابراز تمایل به سرمایه‌گذاری و شراکت نموده است؟ در مورد انگیزه اصلی تحقیق کنید.

4-آیا در ارتباط کاری شمال با شرکا و کسب و کارهای دیگر تغییرات ناگهانی ایجاد شده است؟ درعلت‌یابی سخت‌گیرانه عمل کنید

003_10.jpg

5-آیا بدون اعلام صحیح مقصد وعلت مناسب، پولی جابه‌جا شده است؟ و آیا درخواستی مبنی بر استفاده از حساب بانکی دیگری شده است؟ حتماً به این سری از علائم جدی، واکنش مناسب ارائه دهید.

6-آیا به افزایش غیرعادی تجهیزات و دارایی‌ها برخورده‌اید؟ و آیا شخصی بطور غیرمنتظره ادعای از بین رفتن پول و سرمایه نموده است؟ همچنین اگر با درخواست پرداخت نقدی، هوشیارانه‌تر عمل نمایید.

حتی درصورت بی‌گناهی و جابجایی پول بدون اطلاع شما، موظف به پرداخت جرائم هنگفت خواهید شد، بالاخص اگر از کسب و کار شما در این جابجایی استفاده شده باشد.

04_9.jpg

اقدامات پیشنهادی پیشگیرانه در زمینه پول‌شویی به شرح زیر‌ است:

1- سیاست ضد پول‌شویی روشن تببین نموده و با گماردن کارکنان مطلع از مسئولیت‌های قانونی کسب وکار خود، از آن‌ها خواسته تا هرگونه مورد مشکوک را گزارش نمایند.

2-ازهویت شرکای داخلی و خارجی در ارتباط با انتقال پول به درون یا بیرون مجموعه خود، بررسی دقیق بعمل آورید.

3-با صرف زمان مناسب، ازهویت و ماهیت افراد ذینفع در معاملات و روابط تجاری طرفین خود با خبر شوید.

05.jpg

4-جهت مقابله با شگرد‌های متعدد پول‌شویی، در صدد تبیین سخت‌گیرانه روند حسابداری و نظام پولی مجموعه خود باشید.

5- در جهت ممنوعیت پول نقد تا سقفی خاص، سیاست‌گذاری نمایید.

6-کارکنان ارشد را موظف به موشکافی منابع مالی معاملات و سرمایه‌گذاری‌ها نمایید. همچنین در صدد طرح روشی جهت شفافیت مالی شخص ثالث کسب و کارتان باشید.

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط