رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-09-21 08:59
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 140164

هشدار! فیس‌بوک اطلاعات کاربران خود را می‌فروشد

همه ما می‌دانیم که سال جاری 2018 برای غول شبکه اجتماعی فیس‌بوک سال بی‌دغدغه‌ای نبوده است چراکه مجبور به‌مواجهه با مسائلی مانند کمبریج آتلانتیکا و حمله‌ای که نود میلیون حساب کاربری آن را متأثر ساخته بود، شده است. هرچند حالا بر اساس آخرین گزارش‌ها غول شبکه اجتماعی فیس‌بوک در حال فروش اطلاعات کاربران خود هست.

سال 2018 یکی از بدترین سال‌های غول شبکه اجتماعی فیس‌بوک است زیرا این شبکه اجتماعی به دلیل عدم محافظت از اطلاعات کاربران خود، درگیر رسوایی کمبریج آتلانتیکا گردید.

پس‌ازاینکه این شبکه و مدیران ارشد اجرایی آن تحت‌فشار قرار گرفتند و حتی بنیان‌گذار غول شبکه اجتماعی فیس‌بوک مارک زاکربرگ برای جلسه‌ای به کنگره آمریکا احضار شد، حال یک‌بار دیگر این شرکت بات‌های داغی از نسخه‌های جدید را صرفاً جهت سازمان‌دهی برای فروش اطلاعات کاربران خود به اشخاص ثالث ایجاد نمود.

6.jpg

تا به این تاریخ هیچ مدرک مستندی دال بر تکذیب این مطلب از مدیران ارشد اجرایی فیس‌بوک و البته مارک زاکربرگ منتشرنشده است اما مفاد ایمیل‌های داخلی مطمئناً ثابت می‌کند که شبکه اجتماعی فیس‌بوک این موضوع را درگذشته مدنظر داشته است.

مجله وال‌استریت درنتیجه بررسی‌های از سر گرفته‌شده توسط six4three به ایمیل‌های داخلی فیس‌بوک دسترسی پیدا نموده و یک دعوی را علیه شبکه اجتماعی فیس‌بوک جهت اقدام تحریم مطرح نموده است.

ایمیل‌های توقیف‌شده توسط مقامات بعدها ذخیره شدند. در ایمیل‌های که مجله وال‌استریت در اختیار داشت قصد واضح و روشن غول شبکه اجتماعی فیس‌بوک جهت فروش اطلاعات کاربران به اشخاص ثالث یعنی شبکه‌های تبلیغاتی کاملاً نمایان است. بنابراین این شبکه به ترغیب برخی مبلغان جهت صرفه هزینه بیشتر به ازای افزایش دسترسی به اطلاعات کاربران مشغول است.

4.jpg

در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده به‌واسطه این ایمیل‌ها اخیراً سخنگوی شبکه اجتماعی فیس‌بوک اظهار داشت که شرکت هم‌اکنون در جستجوی راه‌حل‌های گوناگون جهت حفظ ثبات کسب‌وکار خود است و به همین علت گزینه‌ها به‌صورت داخلی مورد بحث و بررسی قرارگرفته‌اند.

بااین‌وجود واقعیت این است که اجرای فرضی این رسانه کسب‌وکاری نمی‌تواند به نفع غول شبکه اجتماعی فیس‌بوک باشد چراکه مشکلات بسیاری در ماه‌های اخیر گریبان گیر این شبکه اجتماعی بوده است.

 

ترجمه شده توسط زهرا جمشیدی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط