رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

3:28
کد خبر: 140310

پیش‌بینی‌های مربوط به نقض اطلاعات که احتمالاً در سال 2019 به وقوع خواهند پیوست

سال 2018 یک اتفاق دیگر برای مجرمان سایبری بود. نقص‌های گسترده‌ای از داده‌ها، دستگاه‌های خودپرداز  ATM و حملات مخرب در سرتاسر سال تحت عنوان سرفصل‌ها قرار دارند.
 

اما مهم نیست که از چه نوع حمله متجاوزان استفاده می‌کنند، هدف نهایی آن‌ها همیشه یکسان است. برای سرقت اطلاعات شخصی و پول ما.

سال 2018 در نهایت به پایان می‌رسد، ما قصد داریم نگاهی به سال آینده بیندازیم. آیا بهتر نیست؟ در اینجا پیش بینی‌های نقض حداکثر اطلاعات  که در سال 2019 به وقوع خواهد پیوست را می‌بینیم. حاضرید؟

۱. یک حامل بیسیم مورد حمله قرار خواهد گرفت

1_0.png

حمله به یک شرکت بزرگ از راه دور ممکن است رخ دهد، که ارتباطات گوشی هوشمند را در آمریکا غیر‌فعال می‌کند. این حمله بر گوشی‌های آیفون و آندروید هم تاثیر خواهد گذاشت و اطلاعات شخصی میلیون‌ها مشتری را خواهد دزدید.

همانند حمله به زیرساخت‌های حیاتی مانند شبکه‌های برق و سیستم‌های آب، حمله به یک حامل بیسیم می‌تواند کل کشور را فلج کند.

2. بخش بزرگی از اینترنت غیر‌فعال خواهد شد

2.jpg

این احتمال وجود دارد که یک گروه هک با حمایت دولتی دیگر یا یک سازمان با انگیزه سیاسی، حملات  گسترده‌ای از خدمات (DDoS) را در بخش بزرگی از اینترنت آغاز کند و آن را برای باجگیری نگه دارد.

حملات DDoS زمانی رخ می‌دهد که سرورها با ترافیک بیشتر از آن که بتوانند با آن برخورد کنند، سرازیر می‌شوند. این نوع حملات با پدیده‌ای به نام یک بات‌نت انجام می شود.

اگر به خاطر داشته باشید ، در سال 2016، یک حمله سایبری DDoS عظیم علیه زیرساخت اینترنت شرکت Dyn انجام شد و وبسایت‌های بزرگ مانند توییتر، Spotify، آمازون، Netflix، CNN و PayPal را خراب کرد و میلیون ها کاربر نمی‌توانستند دسترسی داشته باشند.

۳. سیستم‌های بیومتریک ترک خواهند شد

3.jpg

با ظهور سیستم‌های امنیتی بیومتریک مثل اسکنر چهره و اسکنرهای اثر انگشت، هکرها منابع خود را برای افشای نقاط ضعف در این سیستم‌ها تغییر خواهند داد.

هنگامی که سوء استفاده‌های بیومتریک پدیدار می‌شوند، مراکز بهداشتی، شرکت‌های دولتی و مالی که از اثر انگشت و تشخیص چهره برای امنیت استفاده می‌کنند، در معرض خطر نقض گسترده اطلاعات قرار می گیرند.

4. سرویس ابری پیشین شکسته خواهند شد

4.jpg

ارائه دهندگان خدمات ابری از قبیل وب‌سرویس‌های آمازون (AWS) تا‌کنون از هک‌های  گسترده اجتناب کرده‌اند. اغلب نقض‌های سرویس ابری که گزارش شده بودند، از خطاهای انسانی بود.

با این حال، به گفته Experian ، تنها در یک دوره ای  از زمان خواهد بود که ارائه دهنده خدمات ابر، به دلیل هک مستقیم، از نقض گسترده اطلاعات رنج ببرد. نقص این مقیاس فاجعه آمیز خواهد بود. این امر بر شرکت‌های بزرگ و خدمات اینترنتی تاثیر خواهد گذاشت و میلیاردها نسخه از داده‌های مشتری به خطر خواهد افتاد.

۵. یک نقض گسترده از طریق چاپگرها آغاز می‌شود

5.jpg

اخیراً یک هکر موفق شد بیش از ۵۰۰۰۰ چاپگر را از راه دور کنترل کند و آن‌ها را وادار به چاپ پوسترها در حمایت از PewDieDie های معروف یوتیوب کرد.

این حادثه نشان می دهد که هکر تعیین شده برای چاپگرها و کپی کننده های متصل به اینترنت خطرناک است. هکرهای چاپگر PewDieDie ممکن است بی ضرر باشند، اما پیش از سوء استفاده از این چاپگرها می‌توانند به صورت مخرب مورد استفاده قرار گیرند.

۶. یک اتومبیل هک شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت

6.jpg

تمام خودروهای خود گردان باید به هم متصل شوند و برای استفاده گسترده در مقیاس بزرگ هماهنگ شوند.
اما همانطور که نشان داده شده است می‌توان یک جیپ چروکی را می توان از راه دور هک کرد پس امنیت سیستم‌های خودرو بسیار حیاتی است. ناگزیر، هکر یک راه برای راه اندازی حمله سایبری در یک ماشین متصل پیدا کرده و کنترل کامل را پیدا خواهد کرد.

برای بدترین حالت خود را در سال ۲۰۱۹ مورد محافظت قرار دهید.

خرابکاری داده‌ها، نرم‌افزارهای مخرب، کلاهبرداری‌های فیشینگ و سایر تهدیدات امنیتی سایبری در حال افزایش است و شرکت‌های فن آوری در حال تلاش برای حفظ آن هستند. 

برای امنیت آنلاین بهتر، F-Secure's را برای امنیت اینترنت و حریم خصوصی‌تان توصیه می‌کنیم.

مترجم : مهدی کولیوند
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط