۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۰
اخبار فناوری اطلاعات:

هشدار! واتساپ تمام پیام‌های شمارا حذف می‌کند.

برنامه کاربردی پیام‌رسان فوری و مشهور واتساپ بی‌تردید یکی از بهترین و پرکاربردترین برنامه‌های کاربردی پیام‌رسان خصوصی می‌باشد. با نسخه‌های جدید و مستمر موفق به بقا در صدر انتخاب‌های کاربران گردیده است. اما اکنون مطابق آخرین گزارش‌ها برنامه کاربردی پیام‌رسان واتساپ، پیام‌های کاربران را حذف می‌کند.

با بیش از یک و نیم میلیارد فعال و روزانه ۶۰ میلیارد پیام ارسالی، برنامه کاربردی پیام‌رسان فوری مشهور واتساپ یکی از پرکاربردترین سرویس‌های پیام‌رسان فوری می‌باشد که بسیار متداول است.

بنابراین برنامه کاربردی واتساپ بی‌تردید یکی از بهترین و پرکاربردترین برنامه‌های کاربردی پیام‌رسان‌های خصوصی می‌باشد. با نسخه‌های جدید مستمر همچنان در صدر انتخاب‌های کاربران باقی‌مانده است.

اگرچه به نظر می‌رسد که همه‌چیز برای واتساپ به‌خوبی به‌پیش می‌رود اما واقعیت این است که این شبکه اجتماعی دچار مسائل جدی شده است. بااین‌وجود مانند هر سرویس مشابه دیگر دارای نقایص و مسائلی بوده است که همیشه به‌سرعت حل‌شده‌اند.

شبکه اجتماعی واتساپ تغییرات زیادی را در خود ایجاد نموده و بنابراین درنتیجه این تغییرات نمونه‌های جدید و جذاب زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این پیشرفت‌ها این سرویس را بهتر و کاربر پسندتر می‌نمایند.

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که یک برنامه کاربردی مانند واتساپ باید مدنظر قرار دهد پویایی است و گاهی جهت نیل به این مقصود مشکلاتی برای برخی کاربران به وجود می‌آید. بنابراین به‌عنوان بخشی از تغییرات عمقی این بستر پیام‌رسان واتساپ شروع به حذف تمام بک‌آپ‌های قدیمی کاربران خود نموده است.

 

digital-agencies.jpg

هرچند این خبر شوکه کننده نیست زیرا واتساپ در آگوست سال جاری اعلام کرده بود که بک‌آپ‌های اطلاعاتی برنامه‌ای کاربردی آن‌ها روی سیستم اندروید نمی‌تواند بیش از این در بستر تکنولوژی عظیم ICLOUD STORAGE ذخیره شود.

به جهت ضرورت احیای فضای اشغال‌شده با این دسته کپی‌های قدیمی در گوگل درایو از ۱۲ نوامبر برنامه واتساپ آغاز به اجرای فرآیندی نموده است که در آن تمام کپی‌های قدیمی گفتگوهای تمامی کاربران حذف می‌گردند. بنابراین اگر شما بک‌آپ جدیدی از گفتگوهای خود را ندارید آگاه باشید که تمام گفتگوهای شما درخطر می‌باشند زیرا واتساپ قصد دارد تا تمام آن‌ها را حذف نماید.

 

11.jpg

چگونه از پیام‌های واتساپ خودبک‌آپ بگیرید؟

برای فعال نگه‌داشتن بک‌آپ‌های خود ابتدا باید آن‌ها را فعال نموده و حداقل یک بک‌آپ جدید را اجرا نمایید. بنابراین برای انجام این کار به‌سادگی به بخش تنظیمات رفته و سپس به بخش مکالمات مراجعه نمایید و گزینه بک‌آپ‌ها را انتخاب کنید. در پایان شما باید یک بک‌آپ کامل را به اجرا درآورید. علاوه بر آن گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید با فعال‌سازی آن‌ها بک‌آپ‌ها را با مصرف حداقلی اینترنت خودکار و دوره‌ای نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که این فرآیند فعال‌سازی بک‌آپ صرفاً روی وسایل اندروید قابل‌اجرا می‌باشد. بنابراین در صورت استفاده از ios تکنولوژی عظیم اپل این اطلاعات در سرویس ذخیره ابر معروف اپل یعنی ICLOUD ذخیره می‌شوند.

 

ترجمه شده توسط زهرا جمشیدی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط