رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۰۸:۳۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۶

باند کلاهبرداران اینترنتی با شگرد استفاده از اسکیمر متلاشی شد

رئیس پلیس فتا البرزاز کشف یک مورد پرونده کلاهبرداری از طریق اسکیمردر این استان خبر داد و به شهروندان توصیه کرد :هنگام مراجعه به دستگاه‌های کارت‌خوان نسبت به عدم وجود هر گونه شیء اضافی و مورد مشکوك مطمئن شوید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر اظهار داشت : شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا مراجعه  و عنوان‌داشت  مبلغ ۸۲۸۲۰۰۰  ریال از حساب وى  بدون اطلاع او برداشت شده است و این اتفاق زمانی رخ داده که کارت بانکی وی در نزد خودش بوده است و تقاضاى شناسایى عامل برداشت غیرمجاز از حساب  بانکى‌اش را داشت.

سرهنگ اقبالی در ادامه گفت :با انجام تحقیقات اولیه و شواهد و قرائن موجود و پس از مراجعه چند شاکی دیگر به پلیس فتا که در همین رابطه شکایت داستند مشخص گردید که همه شکات افرادی متمول و صاحب خودروهای مدل بالا و گرانقیمت هستند که توسط دو دختر جوان با بهانه های مختلفی همچون برقراری ارتباط دوستی و خرید خودرو مورد تطمیع قرار گرفته و به کافی شاپی دعوت شده اند .

این مقام انتظامی ادامه داد :  با تلاش کارشناسان پلیس فتا متهمینی دراین راستا با استفاده از شگردهای پلیسی شناسایی و طی یک عملیات پیچیده دستگیر و به این پلیس منتقل گردیدند.

سرهنگ اقبالی تصریح کرد : با تحقیقات بیشتر مشخص شد که این باند کلاهبرداری متشکل از چندین دختر و پسر  توسط  دو دختر جوان با بهانه های مختلفی همچون برقراری ارتباط دوستی و خرید خودرو و ...  طعمه های خود را به یک کافی شاپ کشانده و آن ها را مجبور به حساب کردن مبلغ کافی شاپ می نموده اند  و از این طریق با استفاده از اسکیمراطلاعات کارت طعمه های خود را کپی نموده و در فرصتی مناسب اقدام به خالی نمودن مبلغ کارت های آنان می کردند.

رئیس پلیس فتا استان البرز در خصوص تراکنش از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان افزود : هنگام وارد کردن رمز عبور به اطراف و اطرافیان توجه داشته باشید و بدانید که انجام عملیات بانکی توسط مشتری و دقت در هنگام خرید می تواند از کپی شدن کارت بانکی جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه  رمز عبور را خود مشتری باید وارد نماید ، ادامه داد : وارد کردن رمز عبور توسط مشتری می تواند تضمین کننده امنیت کارت بانکی وی باشد چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب وی امکان پذیر نخواهد بود.

اقبالی با هشدار به شهروندان گفت : در صورت مشاهده موارد مشکوک در دستگاه های کارت خوان مثل شکستگی، وجود شیئ اضافی در دستگاه و... از انجام تراکنش خودداری و سریعاً مورد را به شعبه بانک مورد نظر اطلاع دهید.

سرهنگ محمد اقبالی در پایان گفت : هموطنان می توانند  آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  مشاهده نموده و به زبانی ساده تر در اختیار سالمندان عزیز و گرامی قرار دهند.    

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط