رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 140342

پرداخت‌های دروغین با نصب اپلیکیشن جعلی

سرپرست پلیس فتا استان گیلان با اشاره به افزایش  پرونده‌های کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن های جعلی پرداخت به شهروندان هشدار داد: هنگام فروش کالا خود در سایت‌ها و اپلیکیشن های فروش لوازم دسته دوم از پرداخت وجه به‌حساب خود اطمینان پیدا کرده و بعد کالا را تحویل دهند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد ایرج پورمستمند سرپرست پلیس فتا استان گیلان گفت: امروزه مجرمان فضای مجازی با ترفندها و شگردهای مختلف دست به اعمال مجرمانه خود در فضای مجازی زده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شهروندان باید هنگام معامله در سایت‌های فروش لوازم دسته دوم مراقب باشند،افزود:اکثر کلاهبرداران معمولاً افرادی خوش‌برخورد و چرب‌زبان هستند و از این طریق تلاش می کنند طعمه های خود را به دام بیندازند. 

سرپرست پلیس فتا گیلان اظهار داشت : فعالیت و استفاده از این اپلیکیشن ها با جعل اسناد هویتی و بانکی هیچ تفاوتی ندارد ، چراکه با استفاده از این دسته از اپلیکیشن ها انجام کلاهبرداری ها امکان‌پذیر است.

سرگرد پورمستمند در ادامه هشدار داد : شهروندان سیستم پیامکی بانک خود را فعال نمایند و در هنگام دریافت پیامک واریز پول به‌حساب ، سر شماره پیامک را با سر شماره بانک خود تطبیق دهند و تا صد درصد مطمئن نشده اید که پول به حساب شما واریز شده است،معامله را به اتمام نرسانید، زیرا کلاهبرداران این چنینی در کارخود بسیار ماهر هستند و با چرب زبانی و جلب اعتماد به سادگی شما را فریب می دهند.

سرپرست پلیس فتا گیلان در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir ،بخش مرکز فوریت‌های سایبری بخش گزارش مردمی اعلام کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط