۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۰:۲۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۷
رئیس پلیس فتا استان سمنان هشدار داد:

بازی‌های رایانه‌ای ابزاری نرم برای تهاجم به قشرهای جوان

رئیس پلیس فتا استان سمنان به شهروندان هشدار داد: بازی‌های رایانه‌ای امروزه به عنوان یکی از برنامه‌های پرطرفدار در بین جوانان و نوجوانان قرار دارد و کشورهای غربی از این ابزار برای شکل‌ دهی اذهان این قشر تاثیرگذار، که به عنوان مخاطبان اصلی بازی‌های رایانه‌ای می‌باشند ، استفاده می‌ کنند .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان در تشریح این خبر گفت: امروزه بازی‌های رایانه‌ای صرفا به عنوان یک بازی ساده و سرگرمی مطرح نمی‌گردد طراحان این بازی‌ها تاثیرات آن را در ابعاد مختلف فرهنگی و حتی سیاسی در نظر می‌گیرند.

وی افزود: تاثیرات رسانه‌ای بازی‌های رایانه‌ای در جنگ نرم بر کسی پوشیده نیست در برخی از بازی‌های رایانه‌ای آنلاین یا آفلاین مستقیما دین اسلام و یا نمادهای مذهبی را نشانه می‌گیرند و با بهره‌گیری از قدرت نرم خود سعی در القاء تفکر منفی در ذهن کودکان و ... را می‌نمایند.

سرهنگ صادقی در راستای تولید بازی‌های رایانه‌ای بیان کرد: اکثر این بازی‌ها با هزینه‌های بسیار گزاف و سرمایه گذاری‌های خارجی تهیه و بصورت رایگان در فضای وب عرضه می‌گردند و با محتوای خود به دنبال تغییر هویت فردی و پس از آن هویت اجتماعی در جوامع هدف هستند، بازی‌های رایانه‌ای غربی معمولا به دنبال تغییر هنجار‌های اجتماعی، قوانین مدنی، ارزش‌های دینی، عواطف و احساسات و در نهایت اصول تربیتی می‌باشند.

این مقام مسوول در ادامه به والدین توصیه کرد: استفاده از بازی‌های رایانه‌ای غربی بدون نظارت والدین می‌تواند باعث بروز خشونت، ترویج مصرف مواد مخدر، ایجاد ناامیدی و یاس و ترویج زندگی غربی گردد.

رئیس پلیس فتا سمنان بیان داشت : والدین نباید به بازی‌های رایانه‌ای صرفا به عنوان یک سرگرمی نگاه کنند بلکه استفاده از تجهیزات هوشمند و بازی‌های رایانه‌ای عوارض جسمی، روحی و روانی نیز برای فرزندان بدنبال دارد.

این مقام ارشد انتظامی به والدین در زمان خرید بازی‌های رایانه‌ای هشدار داد: بازی‌های رایانه‌ای باید متناسب با شرایط سن، جنسیت و روحیات فرزندان انتخاب شود و در هنگام خرید بازی،‌ به هولوگرام و سبک آن دقت نمایند.

سرهنگ صادقی در پایان به خانواده‌ها تاکید کرد: از بازی‌های رایانه‌ای بومی که متناسب با فرهنگ و اعتقادات طراحی گردیده‌اند استفاده نموده و همواره در هنگام بازی فرزندان در کنار آنها باشید، نظارت و رعایت نکات امنیتی را مدنظر قرار دهید و همچنین موضوع اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای را جدی بگیرید.

شایان ذکر است در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش مردمی برای ما ارسال کنند .  

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط