رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 140431

انهدام دو باند 10 نفره کلاهبرداری تلفنی در زنجان

رئیس پلیس فتا زنجان از دستگیری اعضای دو باند 10 نفره كه با ترفند برنده شدن در قرعه كشي، طعمه‌های خود را به پاي دستگاه عابر بانك كشانده و اقدام به كلاهبرداري از شهروندان مي‌ کردند، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ دوم "محمدعلی آدینه لو" رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر اعلام داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری تلفنی تحت عنوان برنده شدن در برنامه زنده رادیویی با حضور مسئولان کشوری ، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با بررسی‌های مقدماتی این پلیس مشخص شد متهمان از طریق تماس تلفنی با یکی از شهروندان خود را مجری برنامه زنده رادیویی معرفی کرده و با چرب زبانی و جلب اعتماد مالباختگان ، آن‌ها را به پای دستگاه عابر بانک کشانده و با ایجاد هیجان و فشار روانی، قربانیان را وادار به انتقال موجودی حساب‌های خودشان، به حساب کلاهبرداران می کنند .

آدینه لو ادامه داد: با بررسی‌های فنی و شگرد خاص پلیسی، محل اختفای متهمان در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی و با هماهنگی و اخذ دستور مقام قضایی متهمان طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند . 

این مقام مسوول افزود : از محل اختفای این کلاهبرداران تعداد 45 قطعه سیم کارت و پوکه سیم کارت، 9 دستگاه گوشی و 20 قطعه کارت بانکی، 16گرم هروئین، 40سوت شیشه و 5 قبضه انواع قداره و چاقو کشف شد .

این مقام انتظامی گفت: به شهروندان و هموطنان توصیه می‌شود به چنین تماس‌های تلفنی که از آنها درخواست مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز می‌نمایند توجه نکنند و موضوع را سریع به پلیس فتا گزارش کنند ثانیاً برای دریافت وجه جایزه نیازی به مراجعه پای دستگاه‌های خودپرداز بانکی نیست.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان از هموطنان خواست تا در صورت مواجهه با موارد مشکوک، آن را به مرکز فوریت‌های پلیسی (110) یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش کنند و هشدار‌های پلیس را جدی بگیرند. 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط