رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 140440

کلاهبرداری با تبلیغات فروش و دانلود سؤالات امتحانی قبل از برگزاری امتحان

رئیس پلیس فتا قم به شهروندان هشدارداد:هرگونه تبلیغات فروش و دانلود سؤالات امتحانی پیش از برگزاری امتحانات فقط جنبه کلاهبرداری و سوءاستفاده دارد. 

سرهنگ علی موالی رییس پلیس فتا قم در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌ با اشاره به اینکه کلاهبرداران اینترنتی با سوء استفاده از ایام برگزاری امتحانات با شگردهای مختلف مانند فروش سوالات امتحانی شروع به شیادی می کنند، اظهار داشت:دانش آموزان هوشیار باشند که فریب نخورند و در دام این افراد در فضای مجازی گرفتار نشوند، آنها از هر فرصتی جهت فریب کاربران و سرقت اطلاعات استفاده می کنند.

وی افزود: کلاهبرداران با برگه های جعل شده سؤالات و تغییرات گرافیکی در آنها دنبال اخاذی و یا تشویش اذهان می باشند، والدین درمنزل نسبت به رفتار فرزندان خود در فضای مجازی آگاه باشند که با چه کسانی در ارتباط هستند و هنگام استفاده فرزندان از اینترنت و شبکه های اجتماعی با نظارت ، توجه بیشتروآموزش های کافی از وقوع کلاهبرداری ها در این رابطه پیشگیری کنند. 

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: والدین فرزندشان را از اعتماد به اشخاص ناشناس و رفتن به صفحات خصوصی اشخاص منع کرده و از نرم افزارهای کنترل فرزندان در فضای مجازی و تنظیمات امنیتی مرورگر برای محدودیت های سنی استفاده کنند.

سرهنگ موالی بیان داشت :برخی کلاهبرداران با فریب دانش آموزان در فضای مجازی آنها را به صفحات جعلی پرداخت هدایت کرده و فرزندان اطلاعات کارت های بانکی والدین را وارد می کنند و حساب بانکی توسط کلاهبردار اینترنتی خالی می شود.

رئیس پلیس فتا استان قم در پایان گفت: پلیس فتا از تمامی کاربران می‌خواهد در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط