رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-10-10 09:26
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 140446

هتک حیثیت همکلاسی با طراحی صفحه جعلی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی ودستگیری عامل ایجاد صفحه جعلی دراینستاگرام به نام یکی از شهروندان و انتشار تصاویر خصوصی وی خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع مزاحمت و هتک حیثیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام ازسوی مقام قضایی به این پلیس،اقدامات جهت شناسایی عامل یا عاملان در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی لازم،متهم که همکلاسی شاکی بود مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن مواجهه با مستندات و ادله کافی پلیس، به جرم خود اقرار کرد و انگیزه خود را انتقام جویی و تسویه حساب شخصی بیان نمود؛در این راستا متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ جمالی ادامه داد:در تحقیقات انجام شده از متهم مشخص شد، وی به واسطه رابطه دوستانه‌ای که با شاکی داشته به گوشی و اطلاعات آن دسترسی پیدا کرده و با سوء استفاده از تصاویر و فیلم‌های خصوصی آن اقدام به ساخت صفحه‌ای جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به تهدیدات شبکه‌های اجتماعی خارجی خاطرنشان کرد: کاربران دقت داشته باشند که عکس‌های شخصی خود را در سایت‌های عمومی،تلفن همراه و یا دیگر تجهیزات الکترونیکی و شبکه های اجتماعی ارسال نکنند . 

رئیس پلیس فتا ایلام در پایان با اشاره به اینکه پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد ، از عموم مردم خواست تا در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط