رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۲:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۸

هشدار هکرها در خصوص هک حساب‌های کاربری توییتر افراد مشهور

یک سازمان امنیتی چندین حساب‌کاربری توییتر افراد را به دلیل ضعف امنیتی توییتر هک کرد، تا با این‌کار به توییتر هشدار دهد.

بعد از هک صفحه توییتر افراد مشهوری از جمله «ایمون هولمز» و «لویی ترو» توسط موسسه Insinia Security پیامی تحت عنوان " این اکانت به صوت موقت توسط Insinia Security به سرقت رفته است. " برای این افراد ارسال گردید.

n00050877-b_0.jpg
 

مایک‌ گادفری، مدیرعامل شرکت Insinia Security، دلیل هک حساب‌های کاربری را تاکید بر خطرات امنیتی استفاده از پیام‌رسان متنی برای احراز هویت دانسته است. به گفته این فرد مشکلات امنیتی این حوزه چندین بار به مسئولین توییتر هشدار داده‌ شده است، ولی آنان اعتنایی به این موضوع نداشته‌اند.

به گفته گادفری، هک صفحه توییتر هر یک از این افراد به‌ راحتی انجام شده است، به طوری که اینکار تنها به ۱۰ دقیقه زمان نیاز داشته است. افراد متخصص شرکت Insinia Security برای اینکار سیستم تاییدیه پیامکی توییتر را به گونه‌ای فریب داده‌اند که آنها را به عنوان کاربر اصلی در نظر گرفته است. با این حال گادفری چگونگی دستیابی به شماره تلفن کاربران را توضیح نداده است.

 

security-two-factor-authentication.jpg
 

با هک کردن حساب‌های کاربری توییتر علاوه بر اینکه فرد مهاجم می‌تواند اطلاعات شخصی افراد را به سرقت ببرد نیز می‌تواند اقدام به انتشار اخبار کذب، ارسال محتواهای نامناسب یا نفرت‌ پراکنی نماید. از این رو موسسه امنیتی Insinia Security به کاربرانی که در این شبکه‌ اجتماعی عضو هستند پیشنهاد کرده است برای جلوگیری از این اتفاق، برای تایید هویت دومرحله‌ای از شماره همراه مجزایی استفاده نمایند و شمار‌ه‌ای که برای تایید هویت استفاده کرده‌اند در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط