رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 140525

انتخاب رمز ساده، انگیزه برداشت از حساب بانکی شد

رئيس پليس فتا اصفهان گفت: فردی كه با وارد شدن به حساب کاربری اينترنت بانك شهروندان اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان مي‌کرد توسط کارشناسان پليس فتا این استان شناسايي و دستگير شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی آنها توسط فرد یا افراد ناشناسی بصورت اینترنتی برداشت صورت گرفته بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات انجام گرفته از شاکی‌ها متوجه شدیم که از هر شاکی به روش مشابه با شاکی قبل برداشت غیر مجاز انجام گرفته و متهم بعد از برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان، پول‌‎های دزدی را به حساب‌های دیگر منتقل کرده تا به خیال خود بتواند رد پای خود را در فضای مجازی پاک کند.

سرهنگ مرتضوی گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم، که جوانی  30 ساله ساکن اصفهان بود توسط مامورین پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

 رئیس پلیس فتا اصفهان افزود: در بازجویی‌های صورت گرفته از متهم و تحقیقات تکمیلی مشخص شد این متهم با یک روش کاملا ابتدایی و پیش پا افتاده اقدام به برداشت از حساب‌های شهروندان می‌نمود به این صورت که وی با وارد کردن یوزر و پسوردهای پیش فرض و قابل حدس وارد سیستم اینترنت بانک مشتریان شده و مبالغ سرقتی را به حسابهای متعدد انتقال داده است بطوری که به این روش به بیش از 40 حساب بانکی دسترسی و توانسته مبلغ قابل توجهی از حساب شهروندان سرقت کند.

سرهنگ مرتضوی در پایان به کاربران اینترنت بانک توصیه کرد: از انتخاب رمزهای ساده و قابل حدس اجتناب نموده و رمز‌های بانکی خود را به صورت دوره‌ای تعغیر دهید، همچنین در حفظ اطلاعات بانکی خود که همان کیف پول شما می‌باشد نهایت دقت را داشته باشید  و در مکان‌های عمومی مثل هتل‌ها، کافی شاپ‌ها و یا کافی نت‌ها به اینترنت بانک خود متصل نشوید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط